З тимчасово окупованих територій України вдалося повернути ще одну групу підлітків. Про це сьогодні, 2 липня, повідомив глава Офісу президента України Андрій Єрмак, інформує FREEДОМ.
За його словами, останні три роки підлітки жили під тиском, без доступу до української освіти, під загрозою мобілізації, обшуків, цькування за проукраїнську позицію.
“Серед них — дівчина, якій погрожували розправою за відмову носити символіку РФ, хлопець, якого бабуся ховала вдома, щоб не віддати в російську школу, та дитина, що пережила підрив Каховської ГЕС і неодноразові допити на шляху додому. Тепер вони у безпеці”, — написав Єрмак у Telegram.
Він подякував команді Save Ukraine і всім партнерам, які допомогли врятувати українських дітей.
Читайте також: У Конгресі США вимагають від Росії повернути депортованих українських дітей
Нагадаємо, 30 червня стало відомо, що з тимчасово окупованих територій України вдалося повернути трьох підлітків.
Читайте також: Понад 19 тисяч дітей депортувала РФ — Україна бореться за кожну дитину, — правозахисниця
Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.
Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати мешканців Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню в Україну.














