Через неспроможність російської окупаційної армії досягти поставлених кремлівськими вождями завдань на полі бою, загарбники використовують на фронті хімікати. Впродовж злочинної війни проти України росіяни надали відповідній практиці системного характеру. Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ), передає FREEДOM.
Як повідомляють в ГУР, нині на лінії бойового зіткнення, зокрема у Запорізькій області в районі населеного пункту Щербаки, дедалі частіше фіксуються випадки застосування ворогом боєприпасів з отруйним газом. Здебільшого, йдеться про гранати РГ-Во (рос. ручная граната — вещество отравляющее, — ред.). Російські окупанти скидають їх з безпілотників на позиції Сил безпеки та оборони України.
“Застосований російськими загарбниками газ вражає слизову оборонку та дихальні шляхи. Перебування у зоні ураження хімікатом без засобів захисту може мати летальні наслідки. На жаль, серед захисників України вже є загиблі”, — розповіли у відомстві.
Там також зазначили, що наразі тривають експертизи застосованої росіянами хімічної речовини з метою її точної ідентифікації.
Читайте також: Росія застосовує проти українських військ хімічну зброю — заява Держдепартаменту США














