Росія застосовує проти українських військ хімічну зброю — заява Держдепартаменту США

Державний департамент США. Фото: gettyimages.com

Держдепартамент США звинуватив РФ у застосуванні хімічної зброї хлорпікрин проти українських сил, порушуючи Конвенцію про хімічну зброю. Про це йдеться у заяві Державного департаменту США, опублікованій на сайті зовнішньополітичного відомства, повідомляє FREEДОМ.

“Використання таких хімікатів не є ізольованим інцидентом і, ймовірно, викликане бажанням російських військ вибити українські сили з укріплених позицій та досягти тактичного успіху на полі бою. Ігнорування Росією своїх зобов’язань перед Конвенцією про хімічну зброю, що триває, випливає з тієї ж схеми, що і її операції з отруєння Олексія Навального, Сергія та Юлії Скрипалів нервово-паралітичною речовиною “Новичок”, — заявили в Держдепі.

За погодженням з Міністерством фінансів Держдеп вніс до списку санкцій три урядові організації Російської Федерації, пов’язані з російськими програмами з хімічної та біологічної зброї, і чотири російські компанії, які надають підтримку таким організаціям. Міністерство фінансів окремо визначає три організації та двох фізичних осіб, які беруть участь у закупівлі товарів для військових інститутів, що залучені у російських програмах хімічної та біологічної зброї, відповідно до окремого органу з нерозповсюдження зброї масового знищення.

Зокрема, до списку санкцій потрапили:

  • Війська радіологічного, хімічного та біологічного захисту Міністерства оборони РФ;
  • Науково-дослідний інститут прикладної акустики;
  • Федеральна державна бюджетна установа 48-й центральний науково-дослідний інститут Міністерства оборони РФ.

Загалом у новий санкційний пакет від США потрапили понад 280 фізичних та юридичних осіб із різних галузей.

Читайте також: Сенат США підтримав закон про заборону імпорту збагаченого урану із Росії, — Галущенко

Нагадаємо, речник Оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин повідомив, що на Східному напрямку росіяни відновили застосування хімічних отруйних речовин проти підрозділів Сил оборони України.

Прямий ефір