Частина українських підрозділів виходить із Курської області — ситуацію прокоментував Романенко

Ігор Романенко. Фото: uatv.ua

У Курській області РФ спостерігається етап виведення деяких підрозділів і частин Сил оборони України. У ситуації, яка складається на сьогодні, головне завдання — зробити це з найменшими втратами і не допустити оточення ворогом. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 12 березня, сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.

За його словами, найбільша динаміка бойових дій зараз відбувається якраз у Курській області.

“Судячи з тієї ситуації, яка там складається, напрошується два варіанти розвитку подій. Або ухвалюється рішення про поступове відведення українських військ, або ті резерви і ресурси заведені, які розташовані там, будуть використовуватися для того, щоб стабілізувати ситуацію і продовжувати оборонні дії. Однак зараз там відбувається виведення наших частин із позицій у низці важливих населених пунктів. На півночі це Мала Локня, точаться бої за Козачу Локню. На півдні — Лебедівка, ще південніше — Свердликове”, — зазначив Романенко.

Він також нагадав, що російські штурмовики намагалися просочитися в бік Суджі по трубі газопроводу “Уренгой — Помари — Ужгород”. За словами Романенка, з тих окупантів, які проводили цю операцію, знищено тільки частину.

“Знищена тільки частина, яка там перебувала. Частина все ж таки вийшла з цієї труби. Росіяни до цього готувалися щонайменше три тижні. І вже тривають дії цих військовослужбовців, їхніх підрозділів, на околицях Суджі”, — доповнив генерал-лейтенант.

За словами Романенка, було також серйозне вклинення ворога на сході Курської області. Йому вдалося просунутися до 7 км зі сходу на захід, і таким чином створити загрозу оперативного охоплення.

“Тобто, у підсумку все це свідчить про те, що організовується етап виведення підрозділів і частин Сил оборони України з Курської області. У тій ситуації, яка складається, завдання стоїть, щоб це зробити з найменшими для нас втратами. І не допустити ситуації, пов’язаної з оточеннями. Ці процеси відбуваються досить організовано з нашого боку. І якщо такого роду дії матимуть подальший розвиток, то тут питання ставиться про те, щоб тепер локалізувати дії противника в Сумській області, де росіяни намагаються організувати відповідні дії. Силам оборони необхідно проводити дії характеру мобільної оборони”, — зазначив Романенко.

Що стосується східного фронту, різних його напрямків, то, за словами Романенка, Сили оборони України продовжують дії, спрямовані на стабілізацію. Активні бойові дії зосереджені навколо Покровського, Лиманського напрямків, на півночі Харківської області, в районі Торецька, Часового Яру.

Читайте також: Росіяни намагаються наступати — розбір ситуації в Курській області (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що, попри тактичні зусилля і спроби російської армії посилити свої позиції в Курській області РФ, росіяни зазнають значних втрат в особовому складі та техніці. 

Читайте також: Наступ росіян на Курщині як спроба послабити позицію України на переговорах з США — розбір

Прямий ефір