Відносини між Москвою і Пхеньяном стають дедалі тіснішими і становлять загрозу глобальній безпеці, вважають експерти. Міністр оборони Росії Бєлоусов прибув до КНДР (Північна Корея, Корейська народно-демократична республіка) з неоголошеним візитом. Заплановані його зустрічі з військовим і військово-політичним керівництвом КНДР, повідомили в Міноборони Росії, передає FREEДОМ.
Більше про переговори нічого не відомо. Востаннє Бєлоусов відвідував Північну Корею в середині червня у складі російської делегації. Тоді Путін і Кім Чен Ин підписали договір про всеосяжне стратегічне партнерство.
Документ містить статтю про негайну військову допомогу в разі збройного нападу на одну зі сторін. На початку листопада договір ратифікували обидві держави. Діє він безстроково. Від початку повномасштабної війни Росії проти України Пхеньян заробив мільярди доларів за постачання озброєнь Москві, підрахували аналітики.
“У першій половині 2024 року обсяг торгівлі між країнами зріс до 52,9 млн доларів США порівняно з 34,4 млн доларів за весь 2023 рік. Таке зростання може призвести до повернення показників на рівень до санкцій 2017 року”, — йдеться в дослідженні Фонду Фрідріха Наумана.
З жовтня 2024 року КНДР почала поставки в Росію артилерійських систем. За цей час російська армія отримала сотню північнокорейських систем, повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України.
“Загалом переміщено понад 100 одиниць техніки різних типів, серед яких: 170-міліметрові самохідні артилерійські установки М-1989, 240-міліметрові реактивні системи залпового вогню М-1991. Також тривають поставки з КНДР до РФ артилерійських боєприпасів великого калібру і балістичних ракет малої дальності типу KN-23/24”, — йдеться у відповіді ГУР МОУ на запит агентства “Інтерфакс-Україна”.
Доходи Північної Кореї можуть збільшитися ще на сотні мільйонів доларів, вважають експерти. Адже Росія платить за відправку солдатів КНДР на війну проти України.
Пхеньян може спрямувати до Росії до 100 тисяч солдатів, пише агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела. Москва в обмін на військову допомогу передала Пхеньяну системи протиповітряної оборони, паливо, технології та обладнання подвійного призначення.
Така співпраця становить серйозну загрозу для безпеки в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Насамперед ідеться про Південну Корею.
“Це загроза для них, і загроза, яка наростає буквально щодня. Напевно, є необхідність тиснути на Сеул для того, щоб вони змінили своє законодавство і могли передавати озброєння і бойову техніку Україні в повному масштабі, це по-перше. А по-друге, є сенс розглядати ймовірність проведення якихось спільних операцій в інтересах Сеула і Києва з території Південної Кореї”, — вважає військовий експерт Сергій Грабський.
Україна і Південна Корея домовилися про поглиблення співпраці у сфері безпеки у відповідь на загрозу, пов’язану з розгортанням військ Північної Кореї в Росії. При цьому президент Південної Кореї заявив, що не виключає прямих поставок озброєнь в Україну.
Читайте також: Як протистояти вибудовуванню путінської “осі зла” — механізми назвала експертка з питань Східної Азії
Раніше в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомили, що Північна Корея вже поставила в Росію 100 балістичних ракет, 100 артсистем і 5 млн снарядів. Із КНДР до Російської Федерації також перемістили кілька десятків самохідних артилерійських установок Koksan, ймовірно, щоб підготувати особовий склад армії країни-агресора.