45% регіону — під контролем України: про ситуацію на Донеччині розповіла журналістка UA

11 населених пунктів Донецької області напередодні обстріляли російські війська. Під контролем Збройних сил України лишається 45% регіону. Погіршується ситуація на Бахмутському напрямку, місто постійно атакує армія РФ. Про це сьогодні, 17 серпня, розповіла журналістка Альона Грамова в ефірі марафону FREДОМ на телеканалі UA.

“Напередодні ввечері російська армія обстріляла місто Торецьк. Постраждала родина, зокрема 6-річна дитина. Все частіше під обстріл російської армії потрапляє місто Курахове”, — повідомила журналістка.

Також, за її словами, сьогодні вранці російські війська завдали удару по місту Дружківка Донецької області.

“Міста та населені пункти на Донеччині діляться на ті, що розташовані в тилу, щонайменше за 20 км від лінії фронту і ті, які вважаються прифронтовими. Так от Дружківка розташована приблизно за 40-50 км від місць, де точаться активні бойові дії . Обстрілюючи це місто та сусідню Костянтинівку, російські війська застосовують ракети”, — розповіла Грамова.

Вона також нагадала, що у регіоні триває обов’язкова евакуація населення.

“Останнім часом ми побачили, що ситуація з евакуацією покращується. Місто Бахмут зовсім недавно залишало близько 10-20 людей на день. Учора ми бачили кілька колон. Волонтери та місцева влада евакуювали людей. І вони охоче записуються”, — зазначила журналістка.

При цьому вона наголосила, що обстріли з боку РФ не є найголовнішою проблемою людей, яка змушує їх залишити свої будинки. Дедалі частіше мешканці Донецької області почали замислюватися над тим, що опалювального мезону у регіоні не буде.

“Відсутність комунікацій, постійні перебої з водою турбують людей і вони погоджуються на евакуацію”, — уточнила Грамова.

Вона також наголосила, що колосальну роботу з евакуації роблять волонтери, адже неодноразово колони потрапляли під обстріл.

Нещодавно, за словами журналістки, така ситуація сталася в Авдіївці.

“У волонтерів було лише 2-3 хвилини, що посадити людей в автобуси, завантажити їх особисті речі та виїхати. На сьогодні зі слів місцевих мешканців Авдіївка обстрілюється кожні півгодини. На щастя, під час обстрілу колони ніхто не постраждав і людей вивезли у безпечне місце” “, — Розповіла журналістка.

Так само евакуація проходить і в інших населених пунктах Донецької області.

Загалом з початку серпня залізничним евакуаційним коридором на Донеччині скористалися 6,5 тис. людей. 1300 із них — діти. Жителів евакуювали переважно до Кропивницького, Львова, Дніпра.

Нагадаємо, міністр культури України Олександр Ткаченко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів, як підтримати українську культуру під час війни, де брати фінанси на відновлення зруйнованих російськими загарбниками об’єктів культури, а також про старт заміщення українськими книгами видань часів СРСР.

“Свій обов’язок ми виконали”: чоловіки з окупованої Луганщини не хочуть воювати за ідеї Путіна

Кремль відправляє на війну в Україну злочинців, роблячи з них героїв

Читайте також: Чому “референдуми” в окупації неможливі. Аргументи Михайла Подоляка

Прямий ефір