Підривом Каховської ГЕС російські окупанти намагаються призупинити контрнаступ ЗСУ, — Антонюк

Дамба Каховської ГЕС після підриву. Скріншот: Telegram

Підривом Каховської ГЕС російська окупаційна армія намагається призупинити контрнаступ ЗСУ. Таку думку сьогодні, 6 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політичний консультант, військовослужбовець Олександр Антонюк.

“Зараз ми бачимо, що буде підтоплено частину території, зокрема й під ризиком окремі райони Херсона. Є також ризики щодо Запорізької атомної електростанції — з тієї інформації, що я читаю. Тобто це теж ніби створює не тільки нам, а всьому світу серйозну проблему… Мені здається, рашисти мають намір таким чином призупинити або зробити все можливе, щоб затримати контрнаступ у ЗСУ… І цей терор, який сьогодні вкотре побачив увесь світ, мені здається, має вже зняти рожеві окуляри навіть у найостанніших оптимістів, які підтримували Росію, починаючи з таких країн, як Угорщина, або інших політиків, які збиралися нас посадити за стіл переговорів”, — сказав він.

За інформацією Антонюка, схожа ситуація була 82 роки тому, коли Червона армія, відступаючи, підривала дамбу Запорізької ГЕС.

Він зазначив, що в таких діях росіян проявляється суть “русского мира”. На думку Антонюка, сьогодні не може йтися про жодні переговори, оскільки з терористами неможливо про щось домовлятися.

Політичний консультант також прокоментував мирні пропозиції інших країн, як-от Китай.

“Той же Китай намагався нав’язати свій порядок денний. Ну, ось тепер питання наступне. А що ви плануєте, шановні миролюбці, робити зі злочином? Буде покарання чи ні? Тому що якщо таке покарання неможливе або ви маєте намір не карати таких злочинців, то зрозумійте правильно, злочини будуть тільки зростати в геометричній прогресії”, — наголосив Антонюк.

Він переконаний, що кращої за запропоновану Україною та підтриману країнами Ради Європи формули миру поки що ніхто не придумав.

Читайте також: Перенервували в очікуванні контрнаступу ЗСУ — Гуменюк про підрив росіянами дамби Каховської ГЕС

Нагадаємо, російськими військами сьогодні, 6 червня, було підірвано Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області в зоні російської окупації. Херсонська обласна військова адміністрація оголосила евакуацію з районів потенційного підтоплення. Президент України Володимир Зеленський скликає екстрене засідання Ради безпеки і оборони України.

Прямий ефір