15 тис. осіб Росія планує призвати з території окупованого Криму — деталі

Тетяна Савчук. Фото: ctrcenter.org

З території тимчасово окупованого Криму російська влада планує призвати до збройних сил РФ 15 тис. осіб. Загалом із 21 вересня 2022 року на півострові було виписано 60 тис. повісток, а “мобілізовано” — 23 тис. Про це сьогодні, 14 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла менеджерка з комунікацій Кримськотатарського ресурсного центру Тетяна Савчук.

За її словами, ні кримські татари, ні проукраїнськи налаштовані жителі півострова не хочуть воювати проти своєї країни.

“Мобілізація” спровокувала нову масову хвилю виїзду кримських татар із Криму. Це чергова хвиля депортації з рідного Криму. Щоб уникнути “мобілізації”, кримчани можуть тільки виїхати з території півострова, по-іншому, на жаль, ніяк”, — зазначила Савчук.

Вона розповіла, що юристи Кримськотатарського ресурсного центру допомагали десяткам людей, які не хочуть бути мобілізованими.

“Є випадки, коли кримські татари виїжджали в Україну і йшли воювати проти Російської Федерації. І, до речі кажучи, є такий міф, що кримські татари не борються зі зброєю в руках, і для того, щоб розвінчати міф, ми створили програму, в якій розповідаємо про кримських татар у лавах українських Сил оборони”, — додала правозахисниця.

Читайте також: Кремль гостро потребує “гарматного м’яса” — Путін пішов на черговий підкуп (ВІДЕО)

Нагадаємо, народний депутат України, голова міжфракційного об’єднання Верховної Ради України “За деколонізацію і демонтаж Російської імперії” Олег Дунда повідомив, що нова хвиля мобілізації у РФ буде масштабною.

Прямий ефір