Угорський посол нагородив українського митця Олександра Білозуба Орденом Заслуг “Золотий Хрест”

uatv
24.04.2019
Фото з вистави “Графиня Маріца” Посольства Угорщини в Україні

Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто нагородив державною нагородою головного художника Національної оперети України Олександра Білозуба. Таким чином, посол відзначив 15 років співпраці митця з угорськими театрами в якості художника-постановника і художника по костюмах. Зокрема, спільно з угорським режисером Аттілою Віднянським за багатолітню історію співпраці було створено понад 50 вистав.

“Вистави з декораціями та костюмами Олександра Білозуба зміцнювали репутацію угорського театру під час багатьох вітчизняних та закордонних гастролей, зокрема у США, Франції, Німеччині, Румунії, Сербії та Україні. Підготовлені ним вистави були майже на всіх фестивалях в Угорщині, а угорська театральна критика не раз визнавала унікальний стиль його творчості”, – відзначив посол Угорщини.

Дипломат нагадав, що сценічні образи, створені паном Білозубом, були представлені на двох персональних виставках в Національному інституті театральної історії та Ляльковому театрі Войтини. Крім того, митець працював над двома угорськими фільмами “Liberté 56” та “Хлопець, що став оленем”.

“Олександр Білозуб відтворив багато емблематичних творів угорської драматичної літератури і театрального мистецтва з унікальною поетичною експресивністю через декорації та костюми у виставах Аттіли Віднянського. Навіть серед митців, для яких рідною є угорська мова, рідкістю є така поглиблена підготовка, продуктивна фантазія, поєднана з художньою чутливістю, що об’єднує традиції та сучасність”, – підкреслив Іштван Ійдярто.

Зокрема, в останні роки за участі Олександра Білозуба було відтворено низку творів угорських класиків та сучасників, серед яких – основний драматичний твір Йожефа Катона “Банк бан”, театральний варіант вірша-візії Ференца Югаса “Хлопець, що став оленем”, абсурдна трагікомедія Іштвана Оркеня “Товт та інші”, яскрава вистава “Графиня Маріца” Імре Кальмана, яку вважають “найбільш угорською” оперетою композитора, та чимало інших.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 24.04.2019
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV