UATV відкрив власний корпункт в Анкарі

Фото Енвер Іслямов 

Відносини між Україною і Туреччиною в останні роки вийшли на новий рівень. Туреччина зараз – це важливий стратегічний партнер для нашої країни, Київ і Анкара стрімко нарощують дипломатичні, культурні відносини, розвивають туризм, школярі та студенти з України навчаються та обмінюються досвідом у Туреччині.

Кореспондентське бюро каналу іномовлення в Туреччині офіційно почало працювати 2 січня і вже підготувало перші сюжети. Команда професіоналів – Ольга Будник, кореспондент “Укрінформу”, та оператор Едіє Катаман – готує для глядачів UATV новини про найважливіші та найцікавіші події з життя українців в Туреччині й про те, що відбувається в країні.

Едіє Катаман, яка представляє UATV у Туреччині, переїхала до Анкари з Криму в 2013 році, коли вступила до університету. Зйомками Едіє захоплюється ще зі школи – працювала на проектах радіо “Мейдан”, телеканалах АТR і “Лялі” в Криму. Пізніше – стажувалася на медійних майданчиках Чехії та Нідерландів, працювала в проектах першого державного телеканалу Туреччини – ТРТ.

На фото Едіє Катаман

“100 років тому Туреччина була однією з перших країн, з якою ми налагодили дипломатичні відносини. У нас багата спільна історія, тут численна кримськотатарська й українська діаспора. Ми, представники українських ЗМІ, служимо “містком” для місцевої діаспори та населення України. Наші співвітчизники перебувають у чужій країні, але навіть тут шанують і зберігають свої традиції, намагаються прищеплювати їх своїм дітям. Ми, журналісти, зобов’язані говорити про це, надавати свою інформаційну підтримку, – переконана Едіє Катаман. – Також є чимало прикладів, коли турецькі лідери сприяли вирішенню проблем України, наприклад, звільненню кримськотатарських лідерів Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова. Такі ініціативи важливо медійно підтримувати”.

За її словами, особливе значення відкриття кореспондентського пункту в Туреччині набуває з огляду на наближення важливої історичної події для України – надання Вселенським Патріархатом автокефалії Української православної церкви.

“Наш корпункт базується в Анкарі. Ми розміщуємося в столиці, а отже – у центрі подій. Але плануємо висвітлювати події і в інших містах Туреччини. Відстань для нас не має значення, головне – зосередитися на інформаційному полі Туреччина–Україна”, – зазначила Едіє.

Вона наголосила, що в умовах інформаційної війни, безумовно, кожен, хто пов’язаний із засобами масової інформації, бере на себе додаткову відповідальність.

“…Мені важливо розуміти, що моя робота несе стратегічно важливу цінність. Я завжди хотіла працювати там, де чітко сформульовані ідея й мета. Мені не цікаво йти по дорозі, яка веде в нікуди. В таких умовах навіть найменші труднощі можуть збити з шляху. У UATV є місія, яка повністю задовольняє мої професійні амбіції. І я рада бути частиною цієї цілеспрямованої команди”, – говорить Едіє Катаман.

Нагадаємо, що раніше власний кореспондентський пункт канал UATV відкрив у Варшаві.

Прямий ефір