У ЄС зафіксували понад 2 тис. випадків дезінформації РФ проти України

uatv
25.03.2019
Фото Укрінформ-UATV

Від початку 2015 року спеціальна група боротьби з недостовірними прокремлівськими повідомленнями, створена в ЄС, виявила понад 5 тисяч випадків дезінформації з Росії, яку розповсюджували в європейських країнах. Більше 2 тисяч фейків стосувалися України.  

Про це повідомляє Польське радіо.

Після ретельного аналізу фахівці визначили, наприклад, що дезінформаційна кампанія щодо Азовського моря розпочалася майже за рік до атаки РФ на українські кораблі в листопаді 2018 року.

Спершу кремлівські пропагандисти повідомили, що Україна поглибила дно Азовського моря для флоту НАТО. Згодом, що нібито влада в Києві інфікувала море вірусом холери.

Майже 1 200 неправдивих повідомлень стосувалися США. Третє місце, згідно даних доповіді, займає Європейський Союз, де зафіксовано 700 випадків дезінформації. З них понад 120 – на тему Польщі. Мова йде про звинувачення в агресивній поведінці щодо Сходу, про територіальні вимоги щодо України. Більше 400 повідомлень пропагандисти розповсюдили про НАТО і Сирію. Приблизно 40 – про Brexit.

Нині до складу групи входять декілька людей, але її склад планують розширити. Щотижневий огляд експерти публікують на веб-порталі EUvsDisinfo. Експерти також публікують інформацію у Facebook і Twitter.

Нагадаємо, компанія Facebook блокуватиме фейки під час проміжних виборів у США.

Джерело Польське радіо
дата 25.03.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV