У Таджикистані вперше відбудуться Дні українського кіно

uatv
15.04.2019
Фото з сайта amazing-ukraine.com

У столиці Таджикистану Душанбе з 19 по 22 квітня триватимуть Дні українського кіно.

Про це повідомляє прес-служба Державного агентства України з питань кіно у Facebook.

Відкриє захід один із шедеврів світового кінематографа – стрічка Сергія Параджанова “Тіні забутих предків“.

Глядачам покажуть шість сучасних українських стрічок різних жанрів:

  • історичну драму Зази Буадзе “Червоний” за однойменним твором Андрія Кокотюхи;
  • музичну комедію про львівських батярів “Шляхетні волоцюги” режисера Олександра Березаня;
  • перше українське фентезі про супергероїв “Сторожова Застава” режисера Юрія Ковальова;
  • повнометражну анімаційну стрічку “Микита Кожум’яка“;
  • фільм Ахтема Сеітаблаєва “Хайтарма” про депортацію кримськотатарського народу;
  • кримінальну комедію Олега Борщевського “Dzidzio Контрабас“.

Українські продюсери під час фестивалю проводитимуть майстер-класи, участь у яких зможуть взяти як їх колеги з Таджикистану, так і студенти та усі охочі.

“Делегація представників української кіногалузі планує обговорити з фахівцями з Душанбе можливості спільного кіновиробництва, ознайомитися з локейшн-можливостями Таджикистану та відвідати експериментальну школу дитячого кіно в Душанбе”, – йдеться у повідомленні.

Дні українського кіно у Таджикистані

У Таджикистані вперше пройдуть Дні українського кіноЗа підтримки Державного агентства України з питань кіно в столиці Республіки Таджикистан, місті Душанбе, вперше пройдуть Дні українського кіно. Український кіномарафон у Душанбе відкриє фільм, що став одним із шедеврів світового кінематографа, – стрічка Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».З 19 по 22 квітня в кінозалі студії «Таджикфільм» глядачі побачать шість сучасних українських стрічок різних жанрів, чотири з яких були створені за підтримки Держкіно: історичну драму Зази Буадзе Червоний за однойменним твором Андрія Кокотюхи, музичну комедію про львівських батярів Шляхетні волоцюги режисера Олександра Березаня, перше українське фентезі про супергероїв Сторожова Застава режисера Юрія Ковальова та повнометражну анімаційну стрічку Микита Кожум'яка від студії Panama Grand Prix. Також будуть представлені фільм Axtem Seitablaiev «Хайтарма» про депортацію кримськотатарського народу та кримінальна комедія Олега Борщевського Dzidzio Контрабас. Крім того, під час фестивалю українські продюсери проведуть майстер-класи для своїх таджицьких колег, студентів та всіх охочих. Делегація представників української кіногалузі планує обговорити з фахівцями з Душанбе можливості спільного кіновиробництва, ознайомитися з локейшн-можливостями Таджикистану та відвідати експериментальну школу дитячого кіно в Душанбе. Організатором заходу є ГО «Європейська кінофундація» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Посольства України в Республіці Таджикистан.

Опубліковано ДержКіно України Понеділок, 15 квітня 2019 р.

Нагадаємо, у вівторок, 16 квітня, під час міжнародного кінофестивалю Beijing Film Market вперше представлять можливості української кіноіндустрії.

Джерело UATV
дата 15.04.2019
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV