У США закликають РФ вивести війська із Грузії

Території Грузії все ще окуповані Росією

uatv
07.08.2018
Фото Укрінформ-UATV

Про це Посольство США в Україні повідомляє у Twitter.

“Сьогодні минає 10 років із дня, коли Збройні сили Росії ринули через міжнародний кордон із Грузією, намагаючись силоміць змінити його. Території Грузії все ще окуповані Росією. Ми знову закликаємо Росію вивести свої сили на довоєнні позиції, як це було узгоджено у 2008 році”, – йдеться у повідомленні.

Раніше Євросоюз підтвердив свою прихильність територіальній цілісності Грузії.

Російсько-грузинська війна 2008 року – збройний конфлікт між Грузією з одного боку та Росією і сепаратистськими угрупованнями Південної Осетії та Абхазії з іншого. Війна розпочалася навколо збройного протистояння в Південній Осетії 7 серпня 2008 року. Після окупації частини Грузії російськими військами та етнічних чисток грузинських сіл навколо Південної Осетії за участю міжнародних посередників було досягнуто припинення вогню. Згідно з досягнутими домовленостями, вивід російських військ із грузинської території мав закінчитися до 1 жовтня 2008 року.

Нагадаємо, 6 серпня в Тбілісі дипломати України, Польщі та країн Балтії приїхали вшанувати пам’ять тих, хто захищав незалежність Грузії 10 років тому. Під час зустрічі міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що зараз Україна та Грузія борються за незалежність і безпеку Європи, тому мають бути повноцінними членами НАТО.

Джерело UATV
дата07.08.2018
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×