У Празі показали фільм про Володимира Балуха

uatv
24.08.2019
Фото Радіо Свобода

У столиці Чехії Празі відбувся показ фільму про українського політв’язня Володимира Балуха, якого незаконно засудили в Росії.

Про це інформує UATV з посиланням на Радіо Свобода.

Стрічку “Балух” показали в приміщенні Посольства України. Фільм ішов українською мовою з чеськими субтитрами.

Багато глядачів ніколи раніше не чули про Володимира Балуха. Це, зокрема, чеський режисер Мартін Магдал, який разом зі своїми колегами голодував на підтримку українського режисера Олега Сенцова.

“Страшно від думки, що людина, яка захищає і не хоче покидати свою Батьківщину – зі зрозумілих причин – потрапляє за це в ув’язнення. Я розумію тверду позицію Балуха, але що мене зацікавило, так це більшовицькі методи окупації”, – зазначив Магдал.

У свою чергу авторка фільму по скайпзв’язку розповіла, що під час зйомок фільму в окупованому Криму у знімальної групи виникли проблеми з російськими силовиками. За її словами, на знімальну групу склали протокол і оформили штраф за “незаконне провадження журналістської діяльності на території Росії”.

“Ми прекрасно розуміємо, наскільки небезпечно українським журналістам знімати в Криму. Тому цей фільм є фактично єдиним, який показує нам Балуха таким, яким він є. І показує, в яких умовах він жив, хто його сім’я. Раніше про це мало хто знав”, – сказав посол України в Чехії Євген Перебийніс.

Нагадаємо, що політв’язні Балух, Гриб, Карпюк, Клих і Кольченко перебувають у СІЗО “Лефортово”.

Раніше адміністрація московського СІЗО “Лефортово” прийняла передачі для п’яти українських політв’язнів.

Джерело Радіо Свобода
дата 24.08.2019
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×