У нас не було і не буде державної церкви, – Петро Порошенко (ВІДЕО)

Глава держави відзначив, що проголошення автокефалії – це питання української державності і національної безпеки

uatv
14.10.2018

Фото Укрінформ-UATV

Президент України Петро Порошенко під час виступу перед початком молебню за автокефалію Української православної церкви на Софійській площі в Києві розповів, навіщо нашій країні незалежна церква.

За його словами, питання Томосу та автокефалії виходить далеко за межі церковного життя.

“Це є питання нашої незалежності. Це – питання нашої української національної безпеки. Це – питання нашої української державності. Це – питання всієї світової геополітики. І якщо це не так, то поясніть мені, а чому рішення Вселенського Патріарха позавчора обговорювалося на раді безпеки Російської Федерації під головуванням Путіна”, – сказав глава держави.

Петро Порошенко відзначив, що автокефалія – частина державницької проєвропейської та проукраїнської стратегії, яку наша країна послідовно втілює в життя останні чотири з половиною роки.

“Автокефалія – це найвагоміша  подія з того ж ряду, що й наше прагнення до вступу до Євросоюзу та НАТО, Угода про асоціацію, безвізовий режим з Європейським Союзом, вихід із СНД, відмова від оманливого Договору про “дружбу” з Росією тощо. Все це – основа нашого власного шляху розвитку, розвитку держави Україна і розвитку нашої української нації”, – вважає президент.

Він наголосив, що в Україні не було, нема і не буде державної церкви. За словами глави держави, в Єдину помісну православну церкву ніхто нікого силоміць не запрошуватиме.

“Гарантую, що влада поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігає єдність з Російською православною церквою. Це їх вибір і нам його треба поважати. Але так само гарантую, що держава захистить права тих священиків і мирян УПЦ Московського Патріархату, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити єдину українську православну помісну церкву”, – підсумував президент України.

Нагадаємо, що Петро Порошенко розповів, що росіяни накладають анафему тільки на видатних українців.

Джерело UATV
дата14.10.2018
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×