У Києві презентують дослідження про те, наскільки українські регіони наблизилися до ЄС (ФОТО)

uatv
11.11.2019
Фото Артем Голуб/UATV

В українській столиці відбувається презентація дослідження “Євромапа України. Рейтинг європейської інтеграції областей”.

Про це повідомляє кореспондент UATV Артем Голуб.

Вивчення рівня змін у регіонах на шляху до євроінтеграції провели аналітики Центру “Нова Європа” у співпраці з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Рейтинг складали на основі відповідності до 34 індикаторів у 8 сферах, які найточніше показують динаміку зближення окремих регіонів України з ЄС.

До трійки лідерів потрапили Львівщина, Волинь і Вінниччина. Проте зазначається, що навіть ці області досягнули оцінюваних показників лише трохи більше, ніж наполовину.

У низці секторів визначилися лідери з-поміж інших областей. Наприклад, Миколаївська область має найвищі показники із нарощування своїх експортних потужностей на ринок Євросоюзу. Донецька та Луганська області переважають за кількістю проєктів у межах кредитної підтримки з боку ЄБРР і ЄІБ, а Херсонська та Харківська – за обсягами фінансування таких проєктів.

Також Україна намагається збільшити частку відновлюваної електроенергії у порівнянні з загальним обсягом електроенергії, яка виробляється в областях. Наразі цей показник у більшості регіонів становить до 5%. Для порівняння – у країнах ЄС ця частка в середньому становить 17%, за даними на 2016 рік.

Різниця у зарплатах чоловіків та жінок у нашій державі – 20,7% (в ЄС в середньому 16%). Проте порівнюючи з низкою держав-членів Євросоюзу, деякі регіони України показують у цьому плані навіть кращі результати.

Досліджувалося також відсоткове співвідношення представників обох статей серед працівників обласних державних адміністрацій. В середньому жінки становлять понад 70% штату ОДА, проте очільницями цієї структури вони є тільки у чотирьох областях.

Участь у презентації взяли віцепрем’єрміністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, надзвичайний та повноважний посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Олександр Сушко. Учасниками дебатів стали також українські експерти, аналітики та політики.

Нагадаємо, Україна планує внести зміни до Угоди про асоціацію з ЄС.

Джерело UATV
дата 11.11.2019
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV