У Дніпрі відкрили бібліотеку імені сенатора Джона Маккейна

uatv
15.09.2019
Фото Радіо Свобода

У Дніпрі відкрили бібліотеку творів письменників української діаспори імені американського сенатора Джона Маккейна.

Про це інформує UATV з посиланням на Радіо Свобода.

Основою бібліотеки стала, зокрема, колекція книжок Володимира (Мірка) Пилишенкова. Пилишенков – професор, директор української громадської бібліотеки міста Рочестер, який мешкає у США.

Частину унікальної колекції літератури, яку він збирав все життя, в основному книжок, заборонених в СРСР, 85-річний чоловік наразі передав у дар місту Дніпру.

Пилишенков передав дуже рідкісні видання та книги з дарчими написами, зокрема “Євангеліє”, підписане патріархом Мстиславом (Скрипником). До фонду бібліотеки також потрапили книжки, які мають бібліографічну та історичну цінність, – видання, що описують Голодомор в Україні 1932–1933 років, примірники книжок про ОУН, багатотомник “Літопис Української повстанської армії” тощо.

“Я відчув, що мої книги тут потрібні. Хочу, щоб мої книги збереглись і були доступні людям, які цікавляться, яким життям ми жили”, – підсумував Володимир Пилишенков.

Загалом Бібліотека імені Джона Маккейна в Дніпрі об’єднує колекцію книжок, журналів українців у США про Україну, її історію, громадських, політичних діячів, які видавалися впродовж ХХ століття у Сполучених Штатах і Європі.

Нагадаємо, що у Києві назвали вулицю на честь Джона Маккейна.

Раніше рідні покійного сенатора Джона Маккейна надіслали лист, у якому зазначили, що підтримують ідею назвати одну з вулиць столиці України на його честь.

Джерело Радіо Свобода
дата 15.09.2019
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV