У Чехії показали фільм “(Пів)острів Крим” з унікальними кадрами Володимира Балуха

Епізоди з українцем було знято за декілька днів до того, як його арештували

uatv
31.08.2018

Фото Крим.Реалії

Фільм чеського документаліста Ярослава Кратохвіла нині готується до виходу на екрани. Показ стрічки відбувся під час Міжнародного фестивалю документальних фільмів Ji.hlava, передає Радіо Свобода.

Саме таку назву отримав фільм тому, що, за словами його автора, для України Крим був півостровом, а для Росії, навіть попри будівництво Керченського моста, він залишається островом – територією, яка живе своїм окремим життям.

“Люди, з якими я розмовляв у Криму, мені здалися такими ж самими самотніми островами, вони живуть самі по собі. Часто ці люди не могли знайти спільну мову навіть зі своїми батьками, сестрами і братами, із найближчим оточенням. Там, здається, розірвалися зв’язки між людьми, родинами та громадами”, – каже 33-річний режисер фільму Ярослав Кратохвіл.

Для фільму автор брав інтерв’ю у представників трьох найбільших етнічних груп Криму – кримських татар, українців і росіян. Кожна група могла розповісти про своє життя.

У кадр до режисера потрапив і українець Володимир Балух, фермер із Криму, який не хотів розлучатися ні з українським прапором, ні з українським громадянством.

Інтерв’ю чеському режисерові українець дав за декілька днів до свого арешту за сфабрикованими звинуваченнями. Володимир Балух пояснює, що він, як людина, котра працює на землі, ніяк не залежить від російської держави, відчуває себе вільно, але також передбачає і свій арешт, і навіть сфальсифіковані підстави для арешту.

Фільм Ярослава Кратохвіла перебуває на останній стадії технічної підготовки. Восени його покаже “Чеське телебачення”. Також кінострічку запросили на численні кінофестивалі, скоро в англомовній версії його зможуть побачити в різних країнах світу.

Нагадаємо, за словами Ахтема Чийгоза, Володимир Балух не витримає етапу за межі Криму. Український політв’язень голодує у в’язниці Криму вже понад 160 днів.

Джерело Радіо Свобода
дата 31.08.2018
категорії Бранці Кремля, Новини партнерів
поділитися
Топ новин на UA|TV