За 6 місяців 2019 експорт з України в Канаду збільшився на 37%, – Емма Турос

Фото UATV

Протягом року потік приватних канадських інвестицій в Україну істотно виріс. Про це розповів президент Канадсько-української торгової палати Зенон Потічний. Угода про вільну торгівлю між країнами набула чинності в серпні 2017 року. Канада негайно скасувала 98% мит на українські товари.

Детальніше про це журналістам UATV розповіла виконавча директорка Канадсько-української торгової палати в Україні Емма Турос.

Директорка зазначила, що за останні два роки товарообіг і економічне співробітництво між країнами істотно зросли.

За її словами, за шість місяців цього року спостерігається вирівнювання торгового балансу між Україною та Канадою.

“За 6 місяців 2019-го експорт з України в Канаду збільшився на 37%“, – розповіла Турос.

Експертка наголосила, що Оттава могла б постачати в Україну обладнання для нафтогазової промисловості, яке має вищу якість, ніж те, яке пропонує Китай.

“Київ повинен гарантувати свою енергетичну безпеку, і в цій сфері канадці – одні зі світових лідерів. У них є технології, які випереджають навіть науку, але ми повинні самі їхати в Канаду і переймати їхній досвід. Це й робить Канадсько-українська торгова палата”, – зазначила Емма Турос.

Вона заявила, що торгівля між країнами поступово зростатиме. Зараз у Канаді підвищений інтерес до України – і як до ринку, і як до партнера.

Виконавчий директор пояснила, що потрібно зробити для збільшення канадських інвестицій.

“Повинна бути спокійна ситуація в країні, відсутність корупції або непрозорості. Нам варто працювати над своєю репутацією, щоби про нас більше хорошого говорили партнери та сусіди. Наприклад, поляки, які укладають в нашій країні серйозні контракти, будують заводи, дороги й електростанції”, – вважає Турос.

Попри війну на Донбасі та економічні проблеми, рівень інвестицій з Канади збільшується.

“Приклад інвестиційних проектів: угода про будівництво сонячних енергоблоків у Луганській області, наміри інвестувати в ІТ-сектор у Львові, страховий бізнес. Інвестиції – це тривалий процес, який вимагає підготовки”, – заявила вона.

Також експерт відзначила посилення співпраці в ІТ-сфері.

“Дуже багато українських фахівців працюють на канадські компанії. Але українцям вигідніше залишатися вдома та працювати на Канаду, адже проживання в цій країні надто витратне. Зараз іде війна за все ресурси, зокрема й інтелектуальні”, – підсумувала виконавчий директор Канадсько-української торгової палати.

Нагадаємо, що Канада надасть Україні $45 млн на реалізацію реформ.

Раніше Володимир Зеленський наголосив, що зацікавлений поглибити співпрацю з Канадою у військовій сфері.

Телеверсію інтерв’ю з Еммою Турос дивіться у програмі “Лицом к лицу” 16 вересня о 15:00 на телеканалі UATV.

Прямий ефір