Талант і натхнення: як в Україні розвивається транспортний дизайн (ВІДЕО)

Скрін з відео

Транспортні дизайнери Святослав Конаховський, Євген Братчик і Антон Ніколаєв розповіли про втілену в металі фантазії та про тонкощі своєї роботи. Хлопці намагаються створювати щось красиве й унікальне, а не купи металу, які займають місце в гаражі.

Святослав Конаховський розповів, що в дитинстві дуже любив малювати автомобілі. Його батько був інженером-любителем, а за радянських часів зробив кілька автомобілів із власним дизайном. Для хлопчика це стало натхненням.

“Коли я вступав до інституту, то навіть не мав уявлення про промисловий дизайн, не кажучи вже про те, що є така професія, як транспортний чи автомобільний дизайнер. Але потім один з викладачів просто запропонував нашій групі студентів, якщо комусь цікаво, почати малювати автомобілі”, – згадує Святослав.

Євген Братчик каже, що в дитинстві хотів навчитися візуалізувати свої ідеї на папері, але тоді ще не розумів, в якій сфері.

За його словами, в автодизайні є дві сторони – інженерна й естетична. Хлопця в дизайні автомобілів приваблює саме естетичний аспект. Уміння створити форму, яка надихала б звичайних людей і приносила задоволення.

Святослав вважає, що кожна людина має свій особливий талант.

“Кожен має риси, які відрізняють його від інших. З моєї практики я можу сказати точно, що є колеги, які спочатку вчилися в технічних ЗВО, а потім переходили в художні“, – говорить він.

Хлопець радить усім, хто хоче стати транспортним дизайнером, не лише отримати художню освіту, а й розвиватися самому.

“У моєму випадку самоосвіта зіграла основну роль, хоча варто віддати належне викладачам. Я вчився в інституті Бойчука, зараз це вже академія. Вони зробили вагомий внесок у мій подальший розвиток”, – зазначає Конаховський.

Святослав три з половиною роки працював в Австрії, де брав участь у розробці різних транспортних засобів, зокрема мотоциклів.

За його словами, для продуктивної роботи дуже важливе натхнення.

“Натхнення – його багато навколо. Й улюблена робота надихає дуже сильно. У студентські роки я думав, що працюватиму тільки тоді, коли приходить натхнення. Але коли ти потрапляєш у робочий потік, то розумієш, що натхнення з’являється вже в процесі роботи, як апетит під час їжі”, – розмірковує дизайнер.

Хлопці вважають, що їхній вид діяльності – це не тільки ремесло, а й мистецтво, адже в кожному проекті вони залишають частинку своєї душі.

Більше випусків програми “Ровесник” дивіться за посиланням.

Прямий ефір