Стрибунка Марина Кийко готується представляти Україну на Олімпійських іграх-2020 (ВІДЕО)

Про спортивний шлях чемпіонки України зі стрибків на батуті дивіться у програмі World of sport

uatv
03.10.2018

Фото UATV

Героїня нашої програми – Марина Кийко – займається таким видом спорту, який раніше вважався звичайною забавою для дітей. Як ви вже зрозуміли, це стрибки на батуті. 

Прототип сучасного батута винайшов у 1934 році гімнаст Джордж Ніссен. Разом зі своїм тренером він спорудив у гаражі конструкцію з металевих куточків, брезенту та гумових пружин. В середині XX століття стрибки на батуті швидко набирали популярність і навіть стали частиною тренувань військових льотчиків та космонавтів NASA.

У 2000 році їх включили до програми Олімпійських ігор. Тоді на дебютному олімпійському турнірі в Сіднеї українка Оксана Цигульова завоювала срібну медаль. Через чотири роки в Афінах Юрій Нікітін став чемпіоном.

Марина Кийко – багаторазова переможниця й призерка чемпіонатів Європи зі стрибків на батуті. Спортсменка прагне примножити надбання України в цьому виді спорту. Дівчина з п’яти років почала займатися спортом. Спочатку це була художня гімнастика, потім танці й карате. Оскільки по зросту вона не підходила, Марина зацікавилася стрибками на батуті.

У свої 11 років дівчинка почала перші тренування на батуті й уже за кілька місяців стала чемпіонкою України у своїй віковій категорії. А в 17 років завоювала срібну медаль Чемпіонату світу серед юніорів.

“Мені більше подобаються синхронні стрибки. Це набагато складніше. Адже все залежить не тільки від тебе, потрібно вміти підлаштовуватися”, – розповіла Марина Кийко.

Спортсменка виступала в парі з Наталією Москвіною. Разом вони взяли “бронзу” на Всесвітніх змаганнях 2013 року та Чемпіонаті світу 2015 року.

Найголовнішою нагородою в своїй спортивній кар’єрі Марина вважає бронзову медаль чемпіонату Європи 2014 року в індивідуальних стрибках.

Зараз спортсменка працює над тим, щоб отримати ліцензію на наступні Олімпійські ігри у Токіо-2020. Марина вже представляла Україну на минулих Іграх, але не змогла впоратися з хвилюванням. Нині ж вона знає, чого очікувати, й готова перемагати.

Більше випусків програми World of sport дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 03.10.2018
категорії Спорт
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×