Відновити довіру: експерт пояснив запит на нові обличчя в політиці

uatv
17.07.2019
Скрін UATV

В українців зараз актуальний запит на нові обличчя в політиці. Він виник через розчарування в досвідчених політиках.

Про це в інтерв’ю UATV повідомив старший радник в Інституті Кеннана Михайло Мінаков.

За словами гостя студії, взимку було кілька досліджень, які говорили про те, що українці більше не вірять ані політичним елітам, ані політичним інститутам. І президент, і Кабмін, і парламент отримували менш ніж 10 відсотків довіри.

“Якщо немає довіри до тих, хто був до Майдану і після, з’являється запит на тих, хто не був у жодному з таборів. Наприклад, Святослав Вакарчук, Володимир Зеленський… Вони з’являються як люди, котрі мають унікальну властивість – не були в політиці. В нас є дві людини без компетенції в політичній сфері, це громадяни сприймають як плюс. Насправді ж у реальному житті, в управлінні державою, це викликатиме постійні проблеми. Ось, досвідчені політики… Але їхній досвід пов’язаний із чимось неповноцінним: ні до Майдану, ані після, вони не справлялися з корупцією, наприклад. Ставка на нові обличчя – не дуже розумний, чи не дуже мудрий хід відновити довіру. Це черпається з шоу-бізнесу, мистецтва, поп-музики. Якщо ми не віримо політикам, давайте тоді приведемо в політику тих, кому ми віримо, хто викликає симпатію. Це не найкращий метод оновлення еліт, але, з іншого боку, голос народу – глас Божий”, – говорить радник.

Він зазначив, що з лютого-березня цього року українські громадяни визначилися із завданнями для влади.

“Досягти миру – у громадян різні погляди на те, як домагатися, але вони хочуть покінчити з війною. Друге – покінчити з корупцією. Третє – завдання на збільшення доходів домогосподарств, це виражається, наприклад, у страху перед тарифами. На ці завдання еліти по-різному відповідають. Переможець президентських виборів і лідер симпатій на парламентських, мабуть, вміють дати відповідь на них. Зараз основна частина нашого населення, мабуть, вірить, що президент і нова партія зуміють виконати ці три завдання. Якщо ні, вже через рік чи й навіть менше, довіру до цієї політичної сили буде підірвано”, – зауважив експерт.

Телеверсію інтерв’ю з Михайлом Мінаковим дивіться у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV 18 липня о 19:00.

Анастасія ДЯДЮШАUATV

Джерело UATV
дата 17.07.2019
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV