РФ сприяє закриттю шахт в ОРДЛО, щоб торгувати своїм вугіллям, – Резніков (ВІДЕО)

uatv
02.06.2020
Скрін з відео

На тимчасово окупованих територіях Донбасу закриваються багато шахт, і без роботи залишається велика кількість місцевих жителів. Закриття українських шахт вигідне для Російської Федерації, яка хоче торгувати своїм вугіллям.

Про це розповів віцепрем’єрміністр – міністр з питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков в програмі “На самом деле: Донбасс” з Олексієм Мацукою на телеканалі “Дом“.

“Там закриваються незрозуміло в якому режимі шахти. Тому що Російській Федерації не вигідні українські шахти, їй вигідно їх закрити й торгувати своїм вугіллям. Вони таким чином позбавляють робочих місць населення вугільної частини Донбасу. Причому екологічна катастрофа очевидна, там радіаційний фон зростає. Вони цю територію не вважають своєю, не збираються її робити своєю. Це політика “випаленої землі”. Це вивезення обладнання, вивезення цілих заводів, нам всім це відомо”, – сказав Олексій Резніков.

Але все ж Україна може використовувати це на свою користь, коли звільнить ці території, зазначає віцепрем’єрміністр. Тоді наша країна будуватиме там нові заводи з сучасним обладнанням.

“Це шанс. Коли ми звільнимо ці території, ми будемо будувати нові заводи, сучасні, з новим обладнанням і новими технологіями. Ось цей мотлох 1960-х років – та заберіть його собі, робіть з ним, що хочете. Це навпаки шанс. Ось я вам скажу: будь-яка криза – це шанс. І ми ним скористаємося”, – акцентував він.

Сьогодні в ОРЛДО залишається все менше працездатного населення, а переважають люди пенсійного віку та діти. Оскільки нікому заробляти та платити податки, погіршується економічна ситуація.

“Там залишається сьогодні все менше і менше працездатного населення. Більше людей пенсійного віку, і діти ще. Тому там така довга історія погіршення економічної ситуації, тому що нікому заробляти податки. Працездатне населення там тане, зменшується. Вони їдуть. Це депресивна територія, там ніхто не хоче жити. Тому хтось бере паспорти (Російської Федерації – ред.). Сьогодні з точки зору статистики, за нашими оцінками, паспортизували до 200 тисяч людей, і вони продовжують це робити. Ці громадяни поїдуть на материкову частину Росії, але що їм там робити?”, – каже Олексій Резніков.

Читайте також: Відсутність тестування та інформаційна ізоляція: Федір Лапій розповів про коронавірус в ОРДЛО (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 02.06.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×