РФ навмисно затягує ухвалення рішення у справі українських моряків, – Іван Ліщина

uatv
18.04.2019
Фото UATV

Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою 24 українським військовополоненим морякам до кінця липня цього року. Сторона звинувачення мотивувала це необхідністю отримання результатів експертизи. Захист же в черговий раз заявив, що моряки – військовополонені, і повинні бути звільнені.

Цю тему журналістам UATV прокоментував заступник міністра юстиції України, Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

“Вся ця історія – імпровізація Російської Федерації з самого початку, – підкреслив гість студії. – Результат цих судових засідань був відомий задовго, він очікуваний. Адже ніхто не вірить в те, що російський суд раптом може несподівано прийняти якісь юридичні аргументи захисту”.

За словами Івана Ліщина, це виключно політичне рішення. В іншому випадку всі наші моряки вже були б на волі.

РФ боїться суспільної уваги до цього процесу, впевнений заступник міністра. Саме тому засідання проходили в закритому режимі.

“Українські моряки не повинні знаходитися в Лефортово. Оскільки вони військовополонені, то їх повинні тримати в місцях для військовополонених, або відпустити під зобов’язання не вести війну проти РФ, – зазначив заступник міністра. – Рішення про продовження арешту просто “цементує” ситуацію до певного часу. Це додатковий час для російського політичного істеблішменту, щоб продовжувати грати в ту гру, яку вони почали”.

Заступник міністра також звернув увагу на те, що продовження терміну тримання під вартою українців не впливає на їх юридичний статус військовополонених.

“Весь цей процес є незаконним і порушує міжнародне право, в тому числі, Женевські конвенції, – резюмував Іван Ліщина. – І навіть з точки зору російського права він незаконний. Звинувачення в перетині нашими моряками кордону – це недостатньо серйозні підстави для того, щоб тримувати їх під вартою так довго”.

Телеверсію інтерв’ю з Іваном Ліщиною дивіться в програмі “Лицом к лицу” 18 квітня о 21:00.

Джерело UATV
дата 18.04.2019
категорії Бранці Кремля
поділитися

Топ новин на UA|TV