Рефат Чубаров закликав підтримати засуджених до тривалих термінів кримських татар

uatv
08.07.2019
Фото Укрінформ-UATV

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав російських правозахисників, активістів і дипломатів 11 липня прийти до Верховного суду Росії, щоб підтримати засуджених до тривалих термінів кримських татар – Зеврі Абсеітова, Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова й Енвера Мамутова.

Про це йдеться у Facebook Чубарова.

“Закликаю правозахисників Москви, журналістів, які намагаються відстоювати свободу слова, громадян Росії, які сповідують демократичні принципи і цінності свободи, іноземних дипломатів і співробітників міжнародних місій, акредитованих у Москві, прийти 11 липня 2019 року о 09:30 до Верховного суду РФ”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, 11 липня у Верховному суді Росії відбудеться судове засідання із розгляду апеляційної скарги на вирок Північно-Кавказького окружного військового суду, згідно з яким четверо кримських татар, громадян України, були визнані винними в терористичній діяльності.

12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели низку обшуків у будинках мусульман, кримських татар, а також у місцевому кафе. В результаті були затримані і звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Їх звинуватили в участі в організації “Хізб ут-Тахрір”, що визнана в Росії і на території окупованого Криму терористичною.

У грудні 2018 року Північно-Кавказький окружний військовий суд присудив Енверу Мамутову 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, Руслану Абільтарову, Ремзі Меметову і Зеврі Абсеітову – 9 років. Жоден із фігурантів справи своєї провини не визнав.

“Зрозуміло, що, як і висунуті звинувачення, так і матеріали слідства, є абсолютно фальсифікованими. Досить зазначити, що в основу обвинувального вироку лягли свідчення “прихованого свідка” і висновки релігієзнавчої експертизи, зроблені експертами у сфері… культурології та філології”, – додав Чубаров.

Нещодавно Чубаров повідомив, що комітет ПА ОБСЄ схвалив резолюцію щодо російської мілітаризації Криму.

Джерело UATV
дата 08.07.2019
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV