Президент в ООН назвав подальші кроки для встановлення миру на Донбасі (ВІДЕО)

uatv
23.09.2020
Скрін із відео

Президент Володимир Зеленський заявив, що Рада Безпеки ООН має стати більш представницьким, збалансованим, прозорим та ефективним органом.

Про це глава держави сказав під час виступу на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, інформує пресслужба ОП.

Президент наголосив на неприпустимості того, що суверенітет незалежної держави порушує один з постійних членів Радбезу, маючи на увазі Росію.

Він нагадав, що в окупованому Криму порушуються права людини, відбуваються переслідування українців і кримських татар. Також там посилюється мілітаризація півострова та акваторій поруч із ним, що порушує безпековий баланс Чорноморського регіону.

Володимир Зеленський запросив міжнародних партнерів до участі у створенні міжнародної Кримської платформи з метою спільних дій задля захисту прав кримчан та деокупації півострова.

“Закликаю підтримати оновлену резолюцію “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна”, яка буде винесена на розгляд Генеральної Асамблеї до кінця цього року”, – додав він.

Президент запевнив, що Україна дійсно прагне миру.

“Нам вдалося розблокувати діалог, ми відновили зустрічі лідерів країн Нормандського формату, досягли суттєвого прогресу у взаємному звільненні утримуваних осіб. А з 27 липня розпочався режим всеосяжного припинення вогню, який, попри спроби його зірвати, все ж дає надію на досягнення стабільної тиші”, – зазначив глава держави.

За його словами, наступними кроками на шляху до миру на Донбасі мають стати виведення НЗФ та повернення контролю України над держкордоном.

“Найголовніше: питання Криму та Донбасу не мають стати звичними елементами міжнародного пейзажу. Навпаки – допоки рана в центрі Європи кровоточить, біль відчуватиме весь світ. І єдиним рецептом дієвого лікування є лише деокупація Криму та Донбасу”, – підсумував Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що ООН відзначила свій 75-річний ювілей.

Читайте також: “Людство не засвоїло трагічного уроку Другої світової”: Володимир Зеленський в ООН нагадав про агресію Росії (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 23.09.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×