Перезавантаження ДБР покликане зробити його більш незалежним, – Єнін (ВІДЕО)

uatv
05.12.2019
Скрін з відео

Парламент вже прийняв законопроєкт про перезавантаження Державного бюро розслідувань, тепер його має підписати президент. Після вступу документа в силу посилиться роль директора правоохоронного органу – він буде нести відповідальність за розслідування, які проводить ДБР, і зможе самостійно призначати своїх заступників, без конкурсу. Але головна мета перезавантаження Бюро – вивести його з-під юрисдикції Кабінету міністрів і зробити більш незалежним.

Про це в студії телеканалу UATV розповів заступник директора Українського інституту майбутнього Євгеній Єнін.

“Ні для кого не секрет, що ініціатором відповідного законопроєкту виступив чинний глава Державного бюро розслідувань (Роман Труба – ред.). Метою законопроєкту було посилення ролі директора, відхід від так званого колегіального підходу, тому що всім прекрасно відомо, що сьогоднішнє керівництво орієнтувалося на протилежні дипломатичні полюси. Плюс йшлося про підвищення незалежності ДБР, тобто видхід з-під юрисдикції Кабінету міністрів і створення повністю незалежного правоохоронного органу”, – розповів Євгеній Єнін.

За словами гостя студії, Роман Труба став жертвою своєї ж ідеї, оскільки одночасно з підтримкою його ініціативи було запропоновано повне перезавантаження всього чинного керівництва Державного бюро розслідувань.

“І тепер ми побачимо, я сподіваюся, максимально короткий період діяльності тимчасово виконуючого обов’язки керівника цього органу. Також сподіваюся на прозорість і демократичність конкурсу на нового очільника, оскільки, як ми пам’ятаємо, минулого разу наші ключові міжнародні партнери, м’яко кажучи, не були в захваті від результатів проведення такого конкурсу”, – зазначив заступник директора Українського інституту майбутнього.

Читайте також: Перезапуск ДБР: експерт розповів про особливості цього процесу (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 05.12.2019
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×