Об’єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні з початку року зібрав $5 мільйонів

uatv
22.08.2019
Фото Укрінформ-UATV

На початку 2019 року в ООН заснували Об’єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні, закликавши донорів допомогти жителям Донбасу, які страждають від збройного конфлікту.

Про результати його роботи, а також труднощі, з якими стикаються в організації в цьому напрямку, журналістам UATV розповіла Еліс Армані Секуї, глава офісу Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні.

“Фондом керує консультативний комітет і, відповідно до нашої стратегії, він визначає пріоритети надання допомоги. Це дозволяє нам надавати фінансування місцевим некомерційним організаціям, – розповіла гостя студії. – Іноді вони не настільки великі, щоб мати змогу працювати на високому рівні. Тобто, фонд, фактично, це лише засіб, який надає ресурс для них”.

За словами представника ООН, є багато донорів, які не можуть надавати допомогу через відсутність представництва в Україні. Крім того, у них недостатньо повне уявлення про гуманітарну діяльність.

“Коли вони роблять внесок у фонд, то можуть посприяти нашій роботі та рішенням, які будуть прийняті від їхнього імені, та знаючи, що кожен наш наступний крок робиться після статистичної оцінки та аналізу ситуації”, – наголосила вона.

Об’єднаний фонд – це, безумовно, вагома частина для вирішення проблеми, але все ж, це лише частина, вважає Еліс Армані Секуї.

“На даний момент в розпорядженні фонду – близько $5 мільйонів, при тому, що нам потрібно $52 мільйони. Цю частину фінансування ми задіяли для програми підтримки людей з обмеженими можливостями та пенсіонерів. Ми повинні сфокусувати нашу допомогу на цих категоріях, адже вони найбільш уразливі в ситуації, яка склалася на Донбасі”.

Нагадаємо, від початку військового конфлікту на сході України загинули 3300 мирних жителів, 9000 отримали поранення. 3,5 мільйона осіб щодня потребують гуманітарної допомоги.

Джерело UATV
дата 22.08.2019
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×