НБУ вводить банкноту номіналом у 1000 гривень

uatv
25.06.2019
Фото Тwitter Яків Смолій

Нацбанк вводить в обіг банкноту найвищого номіналу – 1000 гривень.

Про це розповів глава НБУ Яків Смолій, інформує прес-служба відомства.

“Наша національна валюта – це те, з чим кожен із нас має справу щодня. Попри те, що безготівкові розрахунки стають дедалі популярнішими в Україні, готівка досі залишається найбільш важливим засобом платежу. Тому для нас особливо важливо, щоби гривня була високоякісною, захищеною і надійною, а розрахунки з нею – комфортними та зручними”, – наголосив він.

За його словами, з огляду на зростання рівня доходів і цін, українці вже фактично не використовують монети дрібних номіналів. Натомість з’явилася потреба в банкноті вищого номіналу, ніж 500 гривень.

Банкноту номіналом у 1000 гривень введуть в обіг із 25 жовтня 2019 року.

На лицевому боці зображено портрет Володимира Вернадського.

“Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році”, – повідомив Смолій.

На зворотному боці надруковано зображення будівлі президії Національної академії наук України. Розмір купюри становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

“Нова банкнота поєднала у собі провідні технології дизайну та захисту. За дизайном ця банкнота наслідує банкноти нового модернізованого покоління гривні – оновлені 20, 100 та 500 гривень”, – підсумував глава НБУ.

З 1 жовтня монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть виведені з обігу. Також з обігу поступово виводитиметься монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом.

Нагадаємо, що Нацбанк ввів в обіг пам’ятні монети, присвячені Томосу.

Джерело UATV
дата 25.06.2019
категорії Випуски новин, Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV