Найближчим часом Україна зможе виготовляти електромобілі, – радник віцепрем’єра

uatv
17.10.2020
Скрін каналу “Дом”

Радник віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Олексій Рябчин розповів про розвиток екологічного транспорту в Україні.

Про це політик повідомив у програмі “Официальный разговор” на телеканалі “Дом”.

За його словами, у нашій країні електромобілів вже понад 30 тисяч.

“Українці купують, поки що в основному привезені з Європи або Америки вживані автомобілі. Але електромобілі почали так сильно розвиватися років 5 назад, з 2014-2015-2016 років. І все одно 3-4-річний автомобіль без проблем проїжджає 100 150 км на одному заряді, чого цілком вистачає для міського використання”, – говорить радник віцепрем’єра.

Рябчин вважає, що до масових покупок електромобілів українців змусило безмитне ввезення екотранспорту в країну.

“Якщо ти хочеш купити електромобіль і привезти його з-за кордону, ти заплатиш нуль податку на додану вартість, нуль митного збору, невеликий акциз буде в залежності від ємності твоєї батареї, і це на 20-25% здешевлює електромобілі. Якщо подивитися на графік, просто в рази злетів продаж електромобілів. А найприємніше, що статистика продажів електромобілів з США в Україну зросла, і навіть ціна підвищилася на тисячу доларів, тому що українці масово почали купувати електромобілі”, – зазначив він.

При цьому Олексій Рябчин впевнений, що найближчим часом Україна сама зможе збирати і виготовляти електромоблі.

“Я абсолютно впевнений, що ми можемо частково, з компонентів, збирати електромобілі в Україні, створювати тут робочі місця, і не виключаю, що можемо виробляти їх повністю. Так, не хочеться мати “електрозапорожець”, умовно кажучи, який буде некомфортний. Але Україна, як країна з розвиненим автопромом, цілком готова збирати електромобілі, і це теж їх здешевить і дозволить створити додаткові робочі місця, завантажити наші промислові підприємства”, – підсумував радник віцепрем’єр-міністра.

Читайте також: “Зелені номери” і більше прав на дорозі: Рябчин розповів про переваги електромобілів (ВІДЕО)

Нагадаємо, що в Україні ринок електромобілів зріс на третину.

Джерело UATV
дата 17.10.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×