Микола Колбун – український вчений, винахід якого зацікавив Білла Гейтса (ВІДЕО)

Скрін із відео

Одним з яскравих представників сучасної біоінженерії є академік Української та Європейської академій наук, вчений-винахідник Микола Колбун.

Ім’я Миколи Колбуна входить до рейтингу найвпливовіших особистостей України. Він удостоєний нагород Федерації космонавтики, є лауреатом Міжнародної премії “За видатні досягнення в прогресі людства”.

Простий хлопець з поліської глибинки на Волині здійснив дитячу мрію і зміг змінити світ на краще.

“Ниточка моїх пошуків тягнеться з дитинства, з непереборної віри волинян в надприродну силу, у відунів і знахарів. Ця віра властива не тільки моїм землякам. Що стоїть за цим явищем? Сліпе марновірство чи мудрий народний інстинкт?”, – згадує вчений.

Микола марив знаннями. Успішно закінчив школу. Деякий час навіть викладав в ній. Щоб пізнати таємниці науки і техніки, хлопець їде до престижного навчального закладу України – Національного аерокосмічного університету в Харкові.

“Під час студентства я потрапив на завод, де треба було починати роботу о 7 ранку. А ще їхати годину. Це було страшно, я був завжди весь забризканий, забруднений. І я зненавидів завод, і собі сказав: “Я ніколи не буду інженером на заводі”. І я ним і не став”, – говорить Микола Колбун.

По закінченню альма-матер молодому фахівцеві запропонували працювати в інституті. З’явилася можливість проводити науково-лабораторні дослідження.

У створену при Київському національному університеті лабораторію фізичних методів ранньої медичної діагностики Колбун приніс свої ідеї. Він доводив, що причиною впливу однієї людини на іншу є електромагнітне випромінювання міліметрового діапазону. До того моменту ще нікому не приходило на думку вивчати електромагнітні випромінювання рук.

Маститі вчені не хотіли компрометувати себе увагою до паранауки. А Микола Дмитрович був простим інженером, тож втрачати йому було нічого. Мрія про відкриття пересилила всі ризики і побоювання. І він задумав спорудити прилад, який буде працювати так само, як руки екстрасенса.

Колбун продовжував дослідження з пошуку необхідних частот електромагнітних випромінювань для майбутнього приладу. Про електромагнітні поля в медицині вже був накопичений досвід, який допоміг створити, наприклад, МРТ. Але Миколу Дмитровича не влаштовували вже існуючі прилади. Для лікування вони вимагали постійного вибору частоти і її фіксації. А де гарантія, що вдасться зловити потрібну організму хвилю?

“Я зрозумів, що організм сам здатний обрати потрібний сигнал. Не треба там нічого перебирати, не треба крутити той генератор, шукати частоти. Єдине, що там важливо – це поштовх. І я тоді сформував інформаційно-хвильові взаємодії, – розповідає вчений. – Знайшлись ті діапазони, які працюють. І це – надслабкі випромінювання, це шепіт електромагнітних хвиль”.

Це ноу-хау вдалося змоделювати на стику багатьох наук: радіофізики, біології, електродинаміки надвисоких частот, фізики космосу і біофізики, кібернетики та біоніки.

Після декількох років кропітких досліджень взаємодій сенсорно-роз’єднаних між собою біологічних об’єктів за допомогою електромагнітних полів, вчений подав заявку на відкриття. Її миттєво прийняв Держкомвинаходів СРСР. Прилад Колбуна преса назвала “підпільним екстрасенсом”, а деякі журналісти писали про Миколу, як про “батька психотронної зброї”. Незабаром технологію запатентували в Радянському Союзі та інших країнах світу.

Прилад Колбуна діє за принципом співпраці з організмом. Головне – нічого йому не нав’язувати. Він сам знає, що потрібно в даний момент. Для певних ділянок тіла лікар пропонує спеціальне електромагнітне меню. І організм, як розумна пошукова система, обере необхідний терапевтичний сигнал.

Нині інформаційно-хвильова терапія застосовується в гастроентерології, пульмонології, неврології, психіатрії, хірургії. Технологію використовують при ЛОР-захворюваннях, порушеннях зору, в дерматології, гінекології, кардіології, педіатрії. Важливо, що цей метод допомагає вирішити проблеми з імунітетом і підсобити в реабілітації після впливу радіації.

Апарат Миколи Колбуна внесений в реєстр медтехніки Міністерства охорони здоров’я України. Міжнародний інститут болю зарахував розробку в свій банк ресурсів. Винахід вченого використовується в медустановах України, серед яких – Київський обласний центр охорони здоров’я матері і дитини, Український науковий центр радіаційної медицини.

Розробками вченого зацікавився знаменитий підприємець Білл Гейтс. Американський мільярдер запропонував п’ять грантів на подальший розвиток цієї технології.

Більше випусків програми “Ті, що змінили світ” дивіться за посиланням.

Прямий ефір