МОЗ вводить низку нових спеціальностей

Фото UATV

МОЗ України затвердило зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Відтепер з’являться нові спеціальності – лікар-кардіолог інтервенційний, лікар-кардіолог-електрофізіолог, лікар-кардіолог дитячий та лікар-ревматолог дитячий.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МОЗ.

Окрім цього, змінюються кваліфікаційні вимоги до лікаря-кардіолога.

“Це надасть можливість простіше та швидше опановувати та застосовувати на практиці ефективні підходи в лікуванні найпоширеніших серцево-судинних захворювань. А відтак – дозволить рятувати більше життів”, – додали у відомстві.

Так, методи діагностики та лікування пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями стають більш ефективними та складними.

“Нині ангіографія коронарних артерій, екстрене стентування, цілодобова організація кардіологічної допомоги для пацієнтів з симптомами гострого інфаркту міокарда на основі перкутанних втручань стають обов’язковими”, – додали в МОЗ.

У відомстві зазначили, що в Україні була створена потужна система кардіоцентрів, які працюють цілодобово (у режимі 24 години 7 днів на тиждень, 365 днів на рік) та оснащені сучасним інноваційним обладнанням. У цих центрах пацієнти із гострим інфарктом міокарда можуть отримувати безкоштовне невідкладне стентування. Центри реперфузійної мережі потребують лікарів-кардіологів, які володіють спеціальними знаннями та навичками для складних сучасних втручань та високоефективних технологій лікування –  інтервенційних лікарів-кардіологів та лікарів-кардіологів-електрофізіологів.

Раніше повідомлялося, що МОЗ планує реформувати систему психіатричної допомоги в Україні.

Прямий ефір