Експерт розповів, які рекомендації G7 і МВФ мають бути враховані за реформування національної міліції

Фото UATV

В Україні вже кілька років тривають суперечки про створення єдиного органу з протидії економічним злочинам, який став би альтернативою податковій міліції. Цього тижня парламент планує розглянути законопроект про Національне бюро фінансової безпеки. Яким воно буде та чи зможе стати єдиним органом із протидії економічним злочинам – журналісти телеканалу UATV запитали в експерта групи з реформування органів правопорядку РПР Євгена Крапивіна.

На даний момент є три законопроекти, які можуть запропонувати потенційні варіанти заміни податкової міліції: авторства Ніни Южаніної, Андрія Журжія й Тетяни Острикової.

“Зараз законопроект від Южаніної Президентом подається як першочерговий, але це не конституційний вчинок. У Президента дійсно є повноваження подавати законопроекти як першочергові, але він не може цього зробити, коли законопроект уже лежить на розгляді в парламенту”, – розповів експерт.

Гість студії зазначив, що всі законопроекти дуже різні, кожен виписував свою модель.

“Варто взяти з усіх трьох ключові речі та врахувати під час створення нового органу фінансового правопорядку. І тут на допомогу можуть прийти рекомендації G7 і МВФ: це має бути цивільний орган при Кабінеті Міністрів, який координуватиметься з Мінфіном. Така модель є в Острикової та Журжія, але її немає у Южаніної”, – додав Крапивін.

Марта ЗНАК, UATV

Прямий ефір