ДП “Антонов”: як Україна відроджує авіаційну галузь (ВІДЕО)

Скрин с видео

Україна – одна з небагатьох країн світу, яка має можливість виробництва авіаційної техніки повного циклу. До сьогодні авіаційна галузь надмірно залежала від російських комплектуючих, які необхідно замінити на зарубіжні аналоги, говорять чиновники. У травні 2018 року уряд схвалив Стратегію відродження українського авіабудування на період до 2022 року.

Завдяки держпрограмі влада сподівається збільшити обсяги випуску літаків і вертольотів для внутрішніх потреб і зберегти щонайменше 60 тисяч робочих місць.

ДП “Антонов” випускає літаки, добре відомі в усьому світі. Підприємство залишається флагманом української авіаційної галузі з 1946 року. За цей час підприємство розробило близько 100 типів і модифікацій різних видів аеропланів. Візитними картками є “Мрія” і “Руслан”, на їхньому рахунку – 270 світових рекордів. А в загальному літаки “Антонова” встановили понад 500 рекордів.

“Якщо взяти літаки, які виготовляє “Антонов”, це дивовижно. Це й планери по 1-1,5 т, і максимально важкі транспортні літаки “Мрія” та “Руслан” – 650 тонн. Мало є фірм, які охоплюють весь ряд літаків різної вантажопідйомності”, – говорить директор програм зі створення літаків АН-148, АН-158, АН-178 ДП “Антонов” Віктор Казуров.

За його словами, підприємство постійно підтримує весь парк літаків у “бойовій готовності”, тобто, забезпечує безаварійну експлуатацію.

Проектувати й будувати літаки зараз занадто дороге задоволення. Але “антонівці” знаходять вихід завдяки своїм, як вони кажуть, “годувальникам” – літакам “Руслан” і “Мрія”. В основному, завдяки вантажним перевезенням підприємство сьогодні й живе.

Нині світовий парк “Антонова” налічує понад 2,5 тисячі повітряних суден, вони зарекомендували себе як такі, що практично не мають граничного терміну експлуатації. Також ДП “Антонов” випробовує унікальний літак АН-168, і до весни 2019 року планує закінчити проект.

Більше дивіться в програмі “Українські реформи”.

Прямий ефір