Документальний фільм “Портрет на тлі гір” покажуть на фестивалі у Бразилії

uatv
21.10.2019
Ілюстрація Держкіно

Фільм “Портрет на тлі гір” режисера Максима Руденка покажуть у головній конкурсній програмі Festival de Cinema Alter do Chão, який відбуватиметься з 21 по 27 жовтня у Бразилії.

Про це повідомляє пресслужба Держкіно, інформує UATV.

Документальна стрічка розповідає про життя та творчість української художниці, фотографа, письменниці та фольклористки Параски Плитки-Горицвіт. Створення фільму розпочалося після того, як у 2015 році був випадково віднайдений архів старих фотонегативів.

“Потім були чотири роки роботи, сканування тисяч кадрів фотоплівок і підтриманий Держкіно документальний фільм Максима Руденка “Портрет на тлі гір” – мозаїка з історій життя мешканців гуцульского села Криворівня, що залишились на фотографіях Параски Плитки-Горицвіт (1927-1998), народної письменниці, поетеси, художниці, філософині, етнографки та фотографині, яка після 10 років ув’язнення в сталінських таборах вирішила взяти до рук фотокамеру та впродовж 30 років потому знімала людей і місце, де жила”, – йдеться у повідомленні.

Після смерті Плитки-Горицвіт її роботи довгий час вважалися втраченими. Коробку з фотонегативами знайшли художники з Києва. Після цього відбулася реставрація та оцифрування матеріалів.

Нагадаємо, у Києві відкрили виставку гуцульської художниці Параски Плитки-Горицвіт.

Джерело UATV
дата 21.10.2019
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV