Для виборів на окупованому Донбасі потрібно спочатку створити умови, – аналітик (ВІДЕО)

uatv
09.10.2019
Фото UATV

Офіс президента розглядає два сценарії проведення виборів на окупованій території Донбасу. Разом із черговими місцевими виборами по всій Україні в жовтні 2020 року або позачергові вибори в ОРДЛО навесні-влітку після внесення змін до Конституції.

Про проведення виборів на окупованих територіях Донбасу в студії UATV розповів аналітик громадянської мережі “Опора” Олександр Клюжев.

“Вибори – це невід’ємна частина Мінських угод. Виборча проблематика обговорювалася завжди під час перемовин. Сподіватися, що це питання буде врегульовано найближчим часом, не доводиться. Я вважаю, що вибори – це тільки частина вирішення проблеми. Передусім потрібно вирішити питання безпеки, контролю над кордоном, і тоді вже переходити до дискусій щодо виборів”, – розповів гість в студії.

За його словами, кажучи про два сценарії, потрібно розуміти, що суть не в даті виборів, а умовах, за якими їх будуть проводити. Олександр Клюжев сумнівається, що до дати чергових місцевих виборів в Україні буде створено умови для їх синхронного проведення на окупованих територіях. Адже навіть питання розведення сил на пілотних ділянках – питання поки не вирішене.

“Тому думати, що через рік у нас буде можливість провести вибори на Донбасі, я б не став. Тільки на технологію виборів потрібно витратити багато часу. Це списки виборців, як ВПО голосуватимуть, а також питання фінансування, доступу кандидатів. Окрім політичної частини, розробка технології голосування вимагає значних часових затрат”, – запевняє аналітик.

Потрібно розуміти, що вибори можуть провести й пізніше, ніж восени 2020 року. Адже дуже важливо спочатку вирішити питання амністії, щоб люди знали, кого вони вибирають.

Детальніше про організацію виборів на окупованих територіях Донбасу дивіться у програмі “Лицом к лицу”.

Джерело UATV
дата 09.10.2019
категорії ООС (АТО)
поділитися

Топ новин на UA|TV