Чортків: що варто побачити та скуштувати в історичному містечку Тернопільщини (ВІДЕО)

Скрін з відео

Чортків овіяний легендами та багатий пам’ятниками. Це місто зі славною історією, яке знаходиться на перетині безлічі доріг.

Архітектурна домінанта Чорткова – це Домініканський костел. Його можна побачити з будь-якої точки міста, – каже гід Ірина Брунда.

Готичний костел матері Божої святого Розарію та святого Станіслава є пам’ятником архітектури XVII століття. У народі його називають просто костел Святого Станіслава. Раніше храм входив до складу Домініканського оборонного комплексу, який повністю перебудували перед початком Першої світової війни. Костел зводили протягом 9 років за проєктом Яна Кароля Зубжицького-Саса.

Коли потрапляєш всередину храму, відчуваєш всю його велич. Адже не дарма він потрапив до топ-7 найбільш вражаючих католицьких храмів України.

Особливість нашого костелу в тому, що тут зберігаються такі речі, яким вже дуже багато років. Зокрема, це наш головний вівтар, також наш амвон, з якого отці-домініканці колись проповідували, коли ще не було мікрофонів, – говорить парафіянка Ольга Щербакова. – Автентичними також є наші стіни. На них є пам’ятні таблиці, які були встановлені в VIII-IX столітті та розповідають про історію нашого храму”.

Також у місті варто відвідати міську ратушу, або, як її ще називають, “новий магістрат”. Вона була побудована в 1930 році архітектором Юзефом Кунцевським. Будівлю також прикрасили годинником, який завжди нагадує місцевим, котра година в Чорткові.

Самі чортковчани, до речі, теж відрізняються своїми талантами. Наприклад, місцева група “Double Blast” виконує народну музику в сучасній обробці.

“Ми почали працювати приблизно три роки тому. Грали різні кавери, класику в сучасній обробці, робили свої аранжування, – розповідає Юрій Радко. – Наразі ми працюємо в такому оригінальному власному жанрі. Починаємо писати свою музику, щоб зацікавити слухача українським інструментом, і водночас, щоб показати свій стиль”.

У місті також є власна лінія сувенірів. Наприклад, чашка, яка змінює колір, коли в неї потрапляє окріп, або листівки з мальовничими краєвидами міста. Любителям магнітів в Чорткові запропонують безліч їх варіацій – всі також з відомими місцями краю.

А який Чортків на смак, можна дізнатися, спробувавши автентичні полюшки з грибною підливою. Секрет страви в тому, що полюшки не варять, а смажать у фритюрі, і подають з грибним соусом.

Після відвідин Чорткова у вас точно залишаться тільки найяскравіші та найнезабутніші враження. Місцеві охоче запрошують всіх бажаючих на екскурсію їх рідним містом.


Більше випусків програми “Міста і містечка” дивіться за посиланням.

Прямий ефір