Через три роки Україна може стати експортером газу до сусідніх країн, – експерт

Карел Хірман пояснив, яким чином Україна може знизити споживання енергоресурсів

uatv
14.06.2018

Фото UATV

Протягом 2-3 років реально досягти ситуації, коли споживання газу і внутрішній видобуток в Україні повністю покриватиметься.

Про це журналістам телеканалу UATV розповів експерт з енергетики групи стратегічних радників при Кабінеті Міністрів України та член робочої групи зі створення Фонду енергоефективності Карел Хірман.

“Пріоритетом України є підвищення внутрішнього видобутку, оскільки газу тут дуже багато. Україна – друга чи третя в Європі за запасами газу. Вона навіть може стати експортером газу до сусідніх країн, наприклад, до Польщі, Словаччини та Угорщини, з якими ми вже зараз з’єднані трубами. Ідеально, щоби з 1 січня 2020 року вона була і транзитером сибірського газу, і водночас повністю покривала внутрішнє споживання”, – зазначив гість студії.

Для цього, за словами експерта, Україні потрібно знижувати споживання енергоресурсів.

“Нині Україна – найенергоємніша в Європі. Тут споживання нереально високе, через це й люди біднішають. Для зниження потрібно проводити комплексну модернізацію будинків. До речі, такі проекти вже є. Можна заощадити як мінімум 50% споживання”, – повідомив Хірман.

Крім цього, треба відкрити ринок і знизити адміністративні навантаження: “Також дуже важливо підготувати все, щоб підписати довгостроковий транзитний контракт із “Газпромом” після 1 січня 2020 року. Разом із підтримкою ЄС потрібно йти на переговори з Москвою щодо цього транзитного контракту”, – наголосив експерт.

Телеінтерв’ю з Карелом Хірманом дивіться 17 червня о 21:00 у програмі “Лицом к лицу” на UATV.

Марта ЗНАК, UATV

Джерело UATV
дата 14.06.2018
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV