Булінг, агресія, примус точно не сприятимуть вивченню української мови, – президент

uatv
09.11.2020
Фото ОП

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців у День української писемності та мови.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Facebook глави держави.

Президент закликав долучити неукраїномовних друзів та колег до світу української мови.

“Давайте сьогодні, в День української писемності та мови, зробимо одну корисну річ. Майже в кожного з нас є друг, товариш або колега, якому не пощастило володіти українською. Станьте для них провідником у цей світ, покажіть їм скарб українського слова, порадьте улюбленого українського письменника або поета. Закохайте їх в українську мову!” – пише Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що є чимало людей, які з певних причин не могли і поки не опанували українську.

“Але булінг, агресія, примус точно не сприятимуть її вивченню”, – наголошує глава держави.

Володимир Зеленський розповів, що народився у російськомовній сім’ї. А за роки навчання в школі та університеті у нього не було можливості добре вивчити українську.

“Та з іншого боку, в усьому цьому є й позитив. Бо опановувати українську в дорослому віці – це неймовірні емоції. Це ніби вперше в житті підкорити гірську вершину й затамувати подих від краси навкруги. Ніби вперше побачити найкращі світові полотна, почути найкращу музику, відвідати легендарні місця нашої планети. І я по-доброму заздрю всім, у кого ці відчуття попереду”, – пише президент.

Володимир Зеленський зазначає, що є чимало наших громадян, які з дитинства чули материнські колискові іншою мовою. Які в побуті спілкуються російською, угорською, кримськотатарською, румунською, вірменською, болгарською та іншими мовами.

“Чи означає це, що вони не люблять або не поважають українську? Ні. Чи означає це, що вони не патріоти України? Ні”, – пише президент.

Читайте такожТкаченко анонсував збільшення кількості книг, вистав, фільмів українською мовою

Раніше у музеях Туреччини запустили три україномовні аудіогіди.

Джерело UATV
дата 09.11.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×