Бойовий гопак: понад 10 тисяч українців вивчають мистецтво козацького двобою (ВІДЕО)

Скрін UATV

Одним із найдавніших видів бойового танцю є український гопак, який дуже гармонійно поєднує в собі ударну техніку з танцювальною пластикою.

Колись для козаків танець гопак був лише розминкою перед тренуванням.

Бойовий гопак – це традиційне українське бойове мистецтво, яке відтворене на основі козацького двобою. Свого часу, за кілька століть воно було втрачено. Сучасний бойовий гопак – це відроджене мистецтво, яке створено, щоб розвивати нашу бойову культуру. Він ще не настільки поширений по всій Україні, як нам хотілося б, але з кожним роком все більше молоді ним цікавиться. Відкриваються нові секції в різних регіонах, нових містах. Я вірю, що найближчим часом бойовий гопак буде по всій Україні”, – розповідає тренер з бойового гопака Дмитро Калімулін.

За його словами, найбільше задоволення полягає в тому, що кожен може знайти щось для себе. Це може бути спортивний або бойовий напрям, комусь подобаються козацькі тренування та організація дозвілля, а комусь – художньо-фольклорний напрям.

Герой нашої програми Остап Лядік займається гопаком з 5 років. Найбільше хлопцеві подобається спілкування з людьми, які теж займаються цим спортом, адже завдяки йому він знайшов справжніх друзів і побратимів.

Бойовий гопак – це, в першу чергу, ідеологія українського національного мистецтва. Тому наші герої підтримують і відроджують українську бойову культуру та пропагують її серед дітей.

“Ми живемо за кодексом гідності та честі. Ми знаємо, що побратим ніколи не зрадить. Адже довіряємо один одному”, – зазначає тренер з бойового гопака Дмитро Паськевич.

В Україні цим видом бойового мистецтва займаються понад 10 тисяч хлопців. Він представлений в понад 15 регіонах України. Існують навіть Всеукраїнська та Міжнародна федерації бойового гопака. Школи з навчання цьому мистецтву функціонують в українських діаспорах Канади, Великої Британії, Польщі та інших країн.

З чого починається тренуваннях з бойового гопака для найменших – дивіться у новому випуску програми “Ровесник” на телеканалі UATV.

Прямий ефір