Бекіров розповів, як його вивозили з окупованого Криму на обмін

uatv
09.09.2019
Фото Укрінформ-UATV

Кримськотатарський активіст Едем Бекіров розповів, як його перевозили з окупованого півострова в Москву на обмін.

Про це повідомляє UATV з посиланням на Крим. Реалії.

“Після засідання суду (27 серпня) суддя пішов у дорадчу кімнату на півтори години. Потім прийшов і зачитав рішення: відпустити під зобов’язання про явку в суд. Я був шокований, не зрозумів, що сталося; навіть адвокати отетеріли. Я подумав: випустять, відразу до матері поїду. Мене вивели із залу суду і посадили в мікроавтобус, повезли в будівлю ФСБ. Потім ми звідти виїхали. Дивлюся, їдемо не в бік СІЗО, а на виїзд з міста. Я кажу їм: “Ви дорогу не поплутали? Я Сімферополь добре знаю, ми не туди їдемо. Він (співробітник ФСБ) відповідає: “Ми їдемо в Москву“, – говорить колишній політв’язень.

У Москву його доставили цивільним літаком. Після прибуття Бекіров відразу ж повідомив рідним і адвокатам про своє місцезнаходження.

“Я запитав ще, чи є у мене вибір не летіти туди. Мені сказали, що про це навіть мови бути не може, вибору у мене немає. Сіли в літак, на звичайний рейс “Сімферополь – Москва” – я, лікар і два чекіста (співробітника ФСБ). В Москві знову зустрів бусик і відвіз на конспіративну квартиру. Де вона була, що це за місце – я так і не зрозумів. Мені нічого вже там не казали, але я перебував під наглядом лікарів. Мені дали можливість повідомити рідним , що я опинився в Москві, тому що Олексій Ладін (правозахисник) і дочка мене шукали. Два тижні я там сидів, відпочивав і чекав”, – згадує кримськотатарський активіст.

Нагадаємо, що для Сенцова і Кольченка організували тимчасове житло.

Раніше Сущенко і Кольченко розповіли про свої плани після полону.

Джерело Крим.Реалії
дата 09.09.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV