Андрій Курков: “Теми Криму, на жаль, зараз практично немає в художній літературі”

Фото UATV

Нещодавно письменник і кіносценарист Андрій Курков презентував у Києві свою книгу “Рух” Емаус”: Історія солідарності”, в якій розповів про міжнародну благодійну організацію “Емаус” та її засновника – француза Анрі Груе. Варто відзначити, що це перша книга письменника в жанрі нон-фікшн.

Автор поділився з журналістами телеканалу UATV особливостями книги і розповів про проблему бездомності в Україні.

“У книзі розказано, як бідні допомагають бідним. Суть цього руху в тому, щоб дати бездомним людям бажання і вміння перемогти свою біду. Вони приходять в комуни, де їх вчать двом або трьом спеціальностям, і вони починають разом заробляти на життя. А коли хтось відчуває, що вже може жити самостійно, то йде і поступається місцем наступному”, – розповів Курков.

Письменник зізнався, що для нього будь-яка книга є цікавою і корисною, якщо вона провокує нові думки.

“Зараз я кожен новий роман пишу так, щоб під час роботи над ним я немов закінчив черговий університет і вивчив що-небудь нове. Для того, щоб написати цю книгу, мені довелося перечитати близько 5000 сторінок книг на французькою, 3000 англійською і 1000 німецькою мовами”, – ділиться гість телеканалу.

До слова, Курков є членом ради організації “Емаус” та бере активну участь у благодійних акціях. Поки цей рух є тільки у Львові і Винниках, але, за словами письменника, зараз група волонтерів створює аналогічну комуну в Харкові.

“Чи стане харківська комуна частиною міжнародного руху – поки відкрите питання, це буде залежати від їхнього успіху і від того, як на них подивиться організація “Емаус”, тому що випробувальний термін триває 3 роки”, – пояснив Курков.

Крім того, письменник розповів про свою нову книгу, випуск якої запланований на весну.

“Нещодавно закінчив новий роман під назвою “Сірі бджоли” про жителів сірої зони. Головний герой – 49-річний пенсіонер з маленького села, затиснутого між російськими сепаратистами і українськими військовими на Донбасі. У нього єдина розрада – це його бджоли, 6 вуликів, яких чоловік захищає насамперед. Коли закінчиться війна, він мріє виїхати з ними, щоб бджоли змогли спокійно літати по полях. Шлях героя нелегкий, в результаті він виривається в анексований Крим. Тому в книзі також є кримськотатарська мова. Зазначу, що теми Криму, на жаль, зараз практично немає в художній літературі, тільки кілька документальних робіт”, – розповів Курков.

Автор повідомив, що в квітні вийде російська версія книги, а в травні – українська.

“До речі, з цього ж роману я паралельно пишу сценарій для театральної п’єси, все ніяк не можу розлучитися з героями”, – підсумував Курков.

Телеінтерв’ю дивіться сьогодні о 19.00 в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV.

Марта ЗНАК, UATV

Прямий ефір