Аккерманську фортецю можуть зарахувати до спадку ЮНЕСКО

uatv
18.01.2019
Фото UATV

Національна комісія України у справах ЮНЕСКО на чолі із заступником глави МЗС Сергієм Кислицею почала розгляд номінаційної заявки на включення Аккерманської фортеці до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Про це повідомляє прес-служба Одеської облдержадміністрації.

“Аккерманська фортеця заслуговує на те, щоби стати частиною світової туристичної мережі. Фахівці готували пакет документів ще з осені 2017 року, а сьогодні номінаційну заявку розглядають учасники тематичного засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Ми прагнемо зберегти історичну пам’ятку й привернути ще більше туристів і дослідницьких місій”, – зазначила заступник голови ОДА Світлана Шаталова.

Автори номінаційної заявки акцентували, що унікальність Аккерманської фортеці полягає у поєднанні частини античного міста Тіра з шедевром європейського фортифікаційного мистецтва. 

В ОДА нагадали, що Білгород-Дністровська (Аккерманська) фортеця — один із найпопулярніших туристичних об’єктів півдня України. Більшість істориків вважають засновниками фортеці генуезців, котрі прийшли в Причорномор’я у XIII столітті. 

Нагадаємо, що у ЮНЕСКО зацікавились скам’янілим лісом на Донеччині, якому мільйони років.

Джерело UATV
дата 18.01.2019
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV