Евакуація назавжди: Як колишні жителі Прип’яті на день повернулися додому (ВІДЕО)

Фото UATV

На в’їздах – шлагбауми, по периметру – колючий дріт. Це Прип’ять. Місто в п’яти кілометрах від Чорнобильської АЕС. Тільки на місто з кожним роком воно схоже все менше.

На вулиці Спортивній, де минуло дитинство Євгенії та Олександра Фещенків, вони не були 20 років. Разом зі знімальною групою UATV колишні жителі Прип’яті приїхали на один день і впізнали у спустошених будинках школу, гастроном, кулінарію і свої будинки.

“Ходімо до нас у гості”, – пробирається крізь зарості Євгенія.

“Дев’ять, вісім, сім, шість – а там мій балкон”, – показує рукою на занедбаний багатоквартирний будинок Олександр.

Посмішки від дитячих спогадів Євгенії та Олександра час від часу змінює смуток в очах. Піднятися в свою квартиру вже не можна – будівля вважається аварійною.

Євгенія згадує 26 квітня 1986 року. Тепла сонячна погода, дітвора – в пісочниці біля під’їзду. Звідси ж на наступний день її сім’ю і всіх сусідів розвезуть по селах і розселять по чужих хатах. По радіо оголосили – зачинити вікна й узяти речі першої необхідності.

30-кілометрову зону навколо ЧАЕС оголосили непридатною для проживання на сотні років. До неї потрапили понад дві сотні сіл і міст України, Білорусі та Росії.

UATV першим з українських телеканалів побував під новим укриттям над ЧАЕС і покаже вам, що приховує гігантська арка.

Дивіться новий цикл сюжетів “Чорнобильський літопис” із 23 квітня в підсумкових випусках новин.

“Чорнобильський літопис” – це чотири серії, створені за тими ключовими епізодами, які передають масштаб катастрофи. Це історії про аварію на ЧАЕС та про людей, яких по-різному торкнулися наслідки однієї некерованої реакції.

Прямий ефір