Зустріч лідерів “нормандської четвірки” потрібно провести до кінця року, – Україна у ТКГ

uatv
26.11.2020
Фото Укрінформ

Українська сторона у Тристоронній контактній групі заявила про необхідність провести до кінця року зустріч “нормандської четвірки” на найвищому рівні. Також вона ініціює позачергове засідання ТКГ на наступному тижні.

Про це зазначається у повідомленні на офіційній сторінці Української делегації для участі у ТКГ у Facebook, інформує UATV.

Передбачається, що на ініційованому засіданні розглянуть питання звільнення утримуваних осіб, розблокування російською стороною роботи КПВВ, фіналізують домовленості  про 19 ділянок розмінування і про 4 нові ділянки розведення. Також темами обговорення стануть забезпечення безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України, а міжнародних гуманітарних організацій – до утримуваних осіб.

Голова української делегації Леонід Кравчук наголосив, що основою мирного врегулювання є домовленості на вищому рівні у Нормандському форматі.

“Українська делегація знову нагадала про свою позицію – основою врегулювання є весь комплекс домовленостей, досягнутих у межах Нормандського формату, а також Мінські домовленості як такі, і підтверджує свою готовність продовжити послідовно працювати для їх реалізації, для чого, зокрема, і запропонувала свій “План спільних кроків”, – йдеться у повідомленні.

Також українська делегація вимагає від російської сторони як учасника ТКГ взяти на себе політичну відповідальність та офіційно визначити свою позицію щодо необхідності виконати до кінця цього року домовленості, які були досягнуті на вищому рівні у Парижі в 2019 році.

“Проведення до кінця поточного року нової зустрічі на вищому рівні у Нормандському форматі, яка б підбила підсумки спроб виконати домовленості, досягнуті за результатами Паризького саміту у грудні 2019 року та обговорити плани щодо подальшого їх виконання, – ось який вихід пропонує українська делегація в ситуації, що склалася”, – наголошується в інформації.

Зазначається, що консолідована позиція лідерів держав Нормандського формату, які під час своїх зустрічей ухвалили низку документів для врегулювання російсько-українського збройного конфлікту, є головним дороговказом для подальшої роботи.

Крім цього, на початку засідання Леонід Кравчук заявив російській стороні рішучий протест щодо загибелі українського бійця 72-ї ОМБР В’ячеслава Мінкіна, життя якого забрала ворожа куля 24 листопада.

“Глава української делегації зажадав від представників РФ розслідування цього злочину та покарання винних, а від СММ ОБСЄ – сприяння в цьому розслідуванні”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, чергове засідання Тристоронньої контактної групи на рівні глав делегацій відбулося вчора, 25 листопада, у режимі відеоконференції.

Раніше в ОП озвучили питання, які обговорюватимуть на зустрічі радників лідерів “нормандської четвірки”.

Читайте також: Росія у ТКГ підтримала пропозиції ОРДЛО: Арестович пояснив, що це значить (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 26.11.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×