Збиття літака МАУ: Єнін прокоментував звіт Ірану про дані з “чорних скриньок”

uatv
23.08.2020
Фото Укрінформ

Оприлюднений Іраном звіт про дослідження “чорних скриньок” збитого біля Тегерану українського пасажирського літака лише підтверджує, що повітряне судно було абсолютно справним, а пілоти діяли у відповідності до інструкцій.

Про це сказав заступник міністра закордонних справ України, керівник української групи переговорників з Іраном щодо катастрофи літака МАУ Євген Єнін, повідомляє Радіо Свобода.

“Минуло 8 місяців з моменту катастрофи й іранська сторона, яка є відповідальною за технічне розслідування, нарешті вирішила оприлюднити результати зчитування “чорних скриньок”, яке, я хотів би нагадати, відбулося у Франції майже півтора місяці тому. – наголосив Євген Єнін. – І зазначене розслідування підтвердило те, що ми з самого початку припускали, що літак був абсолютно справний, як і всі його системи, всі пілоти діяли у відповідності до наявних інструкцій, і більше того зазначений рейс отримав всі потрібні погодження на виліт від іранської як військової, так і цивільної адміністрації. Більше того, чітко підтверджено, що причиною трагедії стало потрапляння в літак двох ракет протиракетної оборони іранської сторони”.

За словами заступника очільника МЗС, українська сторона продовжуватиме докладати зусилля в межах переговорів з Іраном, щоб притягнути іранську сторону до міжнародної правової відповідальності. Також Україна вимагатиме гарантій неповторення таких інцидентів і наполягатиме, щоб Іран виплатив компенсації як родичам загиблих пасажирів авіакомпанії МАУ, так й українській державі.

“Ми сподіваємось, що іранська сторона надасть нам набагато більше інформації під час наступного раунду переговорів, якою б гіркою ця інформація і правда не були”, – додав Єнін.

Раніше повідомлялося, що Іран оприлюднив перший офіційний звіт про аналіз “чорних скриньок” збитого літака МАУ.

Також Україна та Іран обговорили наступний раунд перемовин щодо виплат компенсацій родичам жертв авіакатастрофи, який запланований на жовтень цього року.

Джерело Радіо Свобода
дата 23.08.2020
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×