Юксель – про “Кримську платформу”: Меджліс і МЗС займаються однією проблемою – деокупацією Криму (ВІДЕО)

uatv
26.11.2020
Фото Укрінформ

“Кримська платформа”, яку планують запустити у 2021 році, – важливий проєкт, який допоможе привернути увагу саме до проблеми окупації Криму. Міністерство закордонних справ і Меджліс кримськотатарського народу мають намір спільно працювати для досягнення цієї мети.

Про це розповіла член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель в ефірі програми “На самом деле: Крым” на телеканалі “Дом“.

“Ідея “Кримської платформи” і взагалі будь-якого міжнародного майданчика, який був би пов’язаний з окупацією Криму, – це ідея, яка розглядалася давно… Зараз ініціатором роботи “Кримської платформи” виступило Міністерство закордонних справ. Меджліс кримськотатарського народу залучений до цієї роботи, хоча “залучений” – трохи неправильне слово. Меджліс потрібно не запрошувати, ми ж займаємося Кримом. Меджліс має бути природно “вмонтовано” в цю ситуацію”, – зазначила вона.

За словами Юксель, і в Меджлісу, і в Міністерства закордонних справ однакове бачення щодо роботи цієї платформи.

“Ми люди, партнери, які працюють над вирішенням однієї проблеми – деоккупація Криму, якою б складною вона не була”, – додала представник Меджлісу.

Гаяна Юксель розповіла, що ідея такого міжнародного майданчика озвучувалася давно, і потрібна вона, перш за все, для того, щоб міжнародне співтовариство звернуло увагу саме на проблему Криму.

“Міжнародна система влаштована так, що які б майданчики ви не взяли, найвідоміші, найсильніші – ОБСЄ, ООН, Європарламент, Рада Європи – туди приїжджають люди зі своїми проблемами, і розглядається комплекс різних проблем. Особливо, якщо ви потрапите на Постійний форум із прав корінних народів – ви побачите, з якою кількістю проблем туди приїжджають люди. А ось спеціальна платформа, спеціальне місце, де говорять тільки про Крим – це те, що необхідно було створити вже давно. Але проблема не вирішена, деоккупація не відбулася, тому ніколи не пізно робити те, що направлено на таку правильну мету”, – вважає вона.

Нагадаємо, що Україна проведе Кримський саміт у травні 2021 року.

Читайте також: “Кримська платформа”: Кулеба обговорив взаємодію з Меджлісом

Джерело UATV
дата 26.11.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×