Європейський Союз ніколи не визнає незаконну анексію Криму, – Федеріка Могеріні

Дії Росії в Азовському морі є ще одним порушенням українського суверенітету

uatv
24.10.2018
Фото із сайта fakty.ictv.ua

Про це заявила під час виступу в Європарламенті Високий представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні, пише Укрінформ.

“Я вдячна Європейському парламенту за те, що тримає у центрі уваги ситуацію у Чорному морі після незаконної анексії Російською Федерацією Кримського півострова. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо анексію Кримського півострова Російською Федерацією”, – сказала вона.

Могеріні наголосила, що нинішні дії Росії в Азовському морі є ще одним порушенням українського суверенітету та територіальної цілісності України.

“Будівництво Керченського мосту між Кримським півостровом і Російською Федерацією відбулося без згоди України, це є ще одним порушенням українського суверенітету та територіальної цілісності. На додачу до цього міст ускладнює прохід суден в українські порти в Азовському морі”, – зазначила Могеріні.

Представник ЄС нагадала, що півроку тому Росія почала запроваджувати новий режим інспекцій вантажних суден, які йдуть з українських портів в Азовському морі, або прямують до цих портів. “Ці інспекції призвели до тривалих затримок, які драматично зросли протягом кількох останніх місяців. Це має прямі наслідки для контрактів не лише українських експортерів, а й також для кораблів під прапорами держав Європейського Союзу“, – сказала Могеріні.

Також вона наголосила, що за 6 місяців понад 200 кораблів та суден під українськими та міжнародними прапорами зазнали таких заходів контролю з боку Росії, що у деяких випадках тривали декілька діб.

Раніше повідомлялося, що Європарламент підготує сувору резолюцію про агресію РФ в Азовському морі.

ЄП також планує засудити будівництво Росією Керченського мосту та закликати Захід і Євросоюз рішуче діяти у відповідь на таку поведінку РФ, що може призвести до ескалації конфлікту в Європі.

Також депутати висловлять підтримку економічних інтересів України у Чорному та Азовському морях.

Раніше Петро Порошенко заявив, що Російська Федерація планує окупувати Азовське море так само, як вона зробила з Кримським півостровом.

Джерело Укрінформ
дата 24.10.2018
категорії Україна та ЄС
поділитися

Топ новин на UA|TV