“Військовий конфлікт повинен стимулювати НАТО простягнути Україні руку допомоги у вигляді членства”, – Сергій Джердж

Фото UATV

Сьогодні, 4 квітня, НАТО святкує 70-річчя з дня заснування. У 1949 році у Вашингтоні було підписано Північноатлантичний договір, в якому зазначено, що членом НАТО може стати будь-яка європейська країна, яка визнає цей договір, робить свій внесок у безпеку, і проти членства якої не заперечують інші члени Альянсу.

Про співпрацю України з НАТО і шляхи нашої країни до повноцінного членства в Альянсі розповів гість програми “Лицом к лицу” Сергій Джердж, голова громадської ліги “Україна-НАТО”.

“НАТО – саме та організація, яка займається питаннями війни та миру. Тому військовий конфлікт повинен не відштовхувати, а навпаки стимулювати країни НАТО простягнути Україні руку допомоги”, – пояснює гість позицію Альянсу щодо членства нашої країни.

За його словами, наявність окупованих територій не буде перешкодою для вступу в НАТО. Адже Україна активно веде боротьбу з російською агресією.

“Якщо в 2008 році НАТО після агресії Росії в Грузії припинила співпрацю з нею всього на чотири місяці, то після агресії в Україні в 2014 році в Альянсі сказали, що це вже межа всіх порушень. Тепер ніякого відновлення співпраці не буде, поки Росія не забере свої війська з України”, – каже голова громадської ліги “Україна-НАТО”.

“Росія думала, що можна так вчиняти з іншими країнами. Почати воювати, як в 2014 році проти України, а потім все стане на свої місця. Але ні. Позиція НАТО все змінила. Для нас це дуже важливий політичний сигнал, це підсилює позицію України. Навіть незважаючи на те, що ми не члени НАТО, ми проводимо спільну політику зближення, інтеграції, ми не залишаємося один на один з противником. Для України дуже важливо, щоб й інші країни і організації нам допомагали”, – пояснює Сергій Джердж.

В Альянсі прозвучала дуже чітка заява про те, що він побачив небезпеку, яку створює Росія для тих країн, які хочуть стати членами НАТО. Більш того, Москва веде проти цих країн гібридну війну, робить все можливе, щоб країни-партнери не могли вступити в блок. В Альянсі це зрозуміли, і заявили, що таку політику НАТО не сприймає, і не буде це розглядати як причину для відмови у вступі. Вони прекрасно розуміють і бачать, що Москва робить це, щоб Україна не стала членом організації, – говорить голова громадської ліги.

“Зараз НАТО готує пакет заходів військового реагування на російську агресію в Азовському морі. Це поліпшить ситуацію з безпекою. Адже насправді Росія звертає увагу на всі заяви Альянсу. Вона їх детально вивчає і реагує. Тому що НАТО набагато більше, ніж Росія. Адже блок об’єднує близько мільярда людей, продукує близько 50% світового ВВП і має добре підготовлені армії”, – розповідає експерт.

За його словами, поки точно невідомо, які заходи будуть здійснюватися. Але вже збільшений моніторинг водного простору Азовського моря, Керченської протоки літаками-розвідниками, які передають інформацію.

“Україні потрібна допомога НАТО, адже частина Військово-морських сил України була вкрадена Росією. Присутність кораблів Альянсу в Чорному морі – це посилення безпеки для України”, – зазначає голова громадської ліги “Україна-НАТО”.

Телеверсію інтерв’ю з Сергієм Джерджем дивіться 4 квітня о 21:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Соломія ЛУКОВЕЦЬКА, UATV

Прямий ефір