Українці в окупованому Криму залишаються відданими своїй вірі, – архієпископ Климент (ВІДЕО)

Фото UATV

Для багатьох людей, які залишилися жити в окупованому Криму, єпархія Української православної церкви Київського патріархату стала оплотом духовності і віри, свого роду соломинкою порятунку. Яким чином церква діє сьогодні, з якими проблемами зіштовхується, журналістам UATV розповів Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент.

“Наша церква – це єдина надія, яку мають громадяни України, що залишилися жити на території Криму. З Божою допомогою, нехай і в малій кількості, але вона збереглася. А значить – ми не дали розтоптати свою національну культуру, традиції. Зберегли нашу мову і віру , – акцентував владика Климент. – Приходячи до церкви, люди мають можливість зустрітися, поговорити. І не варто забувати, що для тих громадян України, які опинилися в таких умовах, спілкування має дуже велике значення. Де ще вони можуть почути українську мову, якщо не в церкві? Гарні, позитивні новини – теж тільки тут “.

За словами архієпископа, офіційно Українська православна церква Київського патріархату в Криму не зареєстрована. “Ми не перереєструвалися по російському законодавству. Церква зберегла майно, яке було придбано управлінням єпархії до 2014 року, – розповів владика. – У цих пристосованих приміщеннях, які придбали свого часу як приватні будинки і в яких ми облаштовували церкви, богослужіння проводяться і зараз. Люди на них збираються, як і раніше. А найголовніше – їх багато”.

Нагадаємо, згідно з офіційними даними на сьогодні в УПЦ КП на окупованому півострові залишилося 9 приміщень, в яких богослужіння здійснюють 5 священиків. На момент окупації в Криму було зареєстровано 46 релігійних громад УПЦ КП, діяли 2 братства і 1 монастир.

Як повідомлялося раніше, в окупованому Криму залишилося лише 8 парафій УПЦ КП. РФ відповідає за захоплення храмів на незаконно анексованому півострові.

Прямий ефір